Proč jsou digitální hodinky tolik oblíbené?

Proč jsou digitální hodinky tolik oblíbené?

Digitální hodinky patří hned vedle klasických ručičkových hodinek k oblíbenému módnímu doplňku, a to jak u pánů, tak i u žen. Digitální hodiny bývají z pravidla přehlednějším ukazatelem času, které nabízí mnohem více funkcí, než klasické ručičkové hodinky.  

U digitálních hodinek, a to jak v pánském provedení, tak i dámském a dětském můžeme nalézt takové, které disponují funkcí jako je datum, budík, osvětlení, stopky, časovač, světové časy, den v týdnu, měsíc, 12/24 hod. režim, řízené rádiem nebo  bluetooth. Velice kvalitní hodinky na našem trhu jsou digitální hodinky Casio, které vyrábí japonská firma, která vznikla pro výrobu kalkulaček, ale postupem času se její působení rozšířilo také na digitální hodinky.  Stejně tak jako u klasických hodinek, můžeme u digitálních najít několik druhů provedení. 

Základní dělení hodinek je dle pohlaví, a to na dámské digitální hodinky a pánské digitální hodinky. Je také nezbytné zmínit kategorii dětské digitální hodinky. 

Pánské digitální hodinky vždy působí robustněji, než u ostatních dvou kategorií. Pokud se podíváme na pánské digitální hodinky od značky Casio model G-Shock Original, najdeme outdoorové solární pánské digitální hodinky, které mají plastové pouzdro a plastový řemínek doplněné minerálním sklem, a jsou odolné proti nárazům, otřesům, magnetickému poli a vibracím.  

Tyto vlastnosti dodávají hodinkám velkou kvalitu, a jsou určený do drsnějšího prostředí, s možností ponoru až do 200 metrů.  Hodinky obsahují automatické LED osvětlení diodou, kalendář, stopky s velkou přesností v rozsahu max. 24 hodin, časovač, 5x budík, 12/24 hodinový režim, datum, den v týdnu, bluetooth, tón tlačítek, kontrolu stavu baterie, rádiové řízení, světové časy a ukazatel měsíce. Solární napájení je zajištěno kvalitním systémem Tough Solar.

Nebudeme zůstávat jen u těchto outdoorových hodinek, protože značka Casio nabízí také stylové a designové pánské digitální hodinky, které se mohou stát součástí luxusu, a stylu oblékání každého muže. Modely digitálních hodinek, které mají ocelové řemínky, nabízí spojení digitálního ciferníku, a stylu více klasických hodinek. Všechny digitální hodinky nabízí majitelům funkci osvětlení displeje, které klasické hodinky často postrádají, a po tmě jsou tak špatně čitelné.  

Dámské digitální hodinky nabízí větší škálu výběru z hlediska vzhledu, protože každá dáma si ráda pořizuje hodinky pro daný typ oblečení. Proto není výjimkou, že dámy mají ve svém šatníku více hodinek, které používají jako doplňky svého outfitu na rozdíl od pánů, kteří si raději pořídí jedny hodinky, které jsou z kategorie dražších modelů.  Stejně jako u pánských digitálních hodinek, tak i u dámských digitálních hodinek najdeme hodinky, které jsou designové, outdoorové nebo pro běžné nošení s řemínky z oceli, gumové řemínky nebo i plastové.  

Dětské digitální hodinky jsou většinou první volbou ukazatele času pro dítě, a to hlavně díky digitálnímu displeji, který je pro děti daleko lépe čitelnější, než klasické ručičkové hodinky. Všeobecně se doporučuje koupit první dětské hodinky nejpozději do 6 let věku dítěte, například jako dárek k narozeninám, nebo při zápisu do první třídy.  Dětské digitální hodinky se snaží lákat děti hlavně na barevnost, limitované edice různých filmových postav, značek a jiných. Dětské digitální hodinky by měly být odolné, a to jako proti nárazům, tak i proti vodě.  

A prakticky vždy by mělo jít o strojky na baterie, aby děti nezapomínaly hodinky natahovat, takové hodinky nabízí například dětské hodinky Casio. Dětské edice značky Casio nabízí kolekce Casio Chronograph nebo Casio Classic Chronograph. 

Obě kolekce jsou s digitálním ciferníkem, a jsou určené jako chlapecké digitální hodinky, tak i jako dívčí, tedy označované jako unisex. Značka Casio nabízí pro malé módní nadšenkyně kolekci Baby – G, která zaujme průsvitným, velkým vzhledem v cukrátkových barvách, a na ruce jsou nepřehlédnutelné. Dětské digitální hodinky Casio patří mezi cenově dostupné hodinky pro děti, takže se nebudou muset rodiče tahat za vlasy, pokud jejich dítě někde náhodou hodinky ztratí nebo nějakým způsobem poškodí. 

Digitální hodinky jsou nejčastější volbou sportovců, cestovatelů a jiných dobrodruhů, kteří potřebují mít na ruce hodinky, na které se mohou spolehnout, a nemusí se o ně nějak starat. Digitální hodinky jsou nejen odolné, ale nabízí také hromadu funkcí na rozdíl od klasických ručičkových hodinek, ale také dobře vypadají.  Pokud potřebujete hodinky na 100% přesné, tak je dobré si pořídit radiem řízené dámské nebo pánské digitální hodinky. Výrobci garantují maximální zpoždění 1 vteřinu za 1 milion let. U běžných typů hodinek platí, že Quartzové strojky se opozdí o méně než 0,5 vteřiny za den, mechanické strojky přibližně o 2 vteřiny denně. Digitální pánské hodinky Casio G-Shock jsou rádiem řízené, a tak tedy 100% přesným ukazatelem času.  

Pokud se podíváme na srovnání klasických ručičkových hodinek, a digitálních hodinek, tak digitální hodinky zvolí uživatelé, kteří od hodinek očekávají více funkcí, a uvítají větší mechanickou odolnost, jak už bylo v článku zmíněno, digitální hodinky jsou více čitelné, a také podsvícené, což je schopnost, které velká většina ručičkových hodinek postrádá. Digitální hodinky jsou z velké části poháněny baterií nebo solárním systém, takže odpadá i povinnost hodinky natahovat, tak jak je to běžné u kvalitnějších ručičkových hodinek. Při výběru je nejdůležitější se rozhodnout, k čemu mají hodinky hlavně sloužit.

VYHLEDAVAM...
VYHLEDAVAM...
up