Přírodní šampony a ekologické hodinky. Co vy na to?

  • MAGAZÍN
  • Přírodní šampony a ekologické hodinky. Co vy na to?

Přírodní šampony a ekologické hodinky. Co vy na to?

Světový den životního prostředí nás čeká už 5. června. Jak šetříte životní prostředí vy? Pro začátek zkuste více šetřit své vlasy a vlasovou pokožku a vyzkoušejte přírodní vlasovou kosmetiku. Jaké to má výhody? O tom si povíme v následujícím článku.

Světový den životního prostředí

Mezinárodní den životního prostředí, který – jak už bylo řečeno – můžeme oslavit 5. června, se poprvé slavil v roce 1974. Každý rok se pořádají tématické oslavy na předem vybraném místě. Tento den má upozornit na potřebu chránit naše životní prostředí, podpořit ekologický způsob života, zabraňovat dalšímu výraznému znečišťování naší planety a opět nás spojit s přírodou.

Jakou přírodní vlasovou kosmetiku používat?

Přírodní šampony Kérastase jsou velmi dobře hodnocené, ale především jsou opravdu účinné. Neobsahují silikony, sulfáty a parabeny a skvěle ošetří všechny typy vlasů a vrátí jim jejich vitalitu a lesk.

Další značkou, která za zmínku rozhodně stojí, je Wella Professionals – jejich produkty Wella Professionals Elements neobsahují žádné parabeny a přidaná barviva, a navíc mají obal z recyklovatelného materiálu. Člověk tak zase o něco víc šetří i životní prostředí.

A nesmíme zapomenout ani na vlasovou kosmetiku Matrix Biolage R.A.W., která obsahuje vysoký podíl čistě přírodních ingrediencí (70 – 100 %). Více o tom najdete v tomto článku.

Samozřejmě můžete sáhnout i po bio krémech a bio kosmetice či takzvané kosmetice „bez obalu“, nebo takové, která je uchována ve skle.

Výhody používání přírodní kosmetiky

  • Chemikálie, silikony a parabeny, které jsou obsaženy ve většině šamponů, vlasům velmi škodí, přírodní kosmetika je ale neobsahuje.
  • Může mít skvělé účinky – obzvlášť pro osoby s velmi citlivou pokožkou hlavy.
  • Nezanáší vaše póry. Nezatěžuje vaše vlasy. A nezatěžuje ani přírodu!
  • Obaly přírodní vlasové kosmetiky by měly být (v ideálním případě) recyklovatelné a také ekologické.

Ekologické hodinky

Když už jsme u tématu šetření životního prostředí, musíme dodat, že i různí výrobci hodinek se snaží přispět k dlouhodobému boji s plasty. Jak? Vytvořením naprosto ekologických hodinek! Často se jedná o limitované edice, nebo modely vytvořené k nějakému významnému výročí, které se přímo týká ochrany životního prostředí.

Podobné hodinky vyvinula například firma Casio v řadě G-Shock ve spolupráci s neziskovou organizací Surfrider Foundation – a to k příležitosti pětadvacátého výročí ochrany světových oceánů.

Ekologickou technologii využívají například hodinky Citizen – snaha maximálně šetřit energii je v tomto případě nezpochybnitelná. Pokud tedy hledáte náramkové hodinky, které zanechávají minimální ekologickou stopu na naší planetě, tak jsou hodinky Citizen skvělou volbou.

Chcete také šetřit životní prostředí a nevíte, jak na to? Začněte tím, že se naučíte třídit odpad a nehromadit tisíce plastů. Zkuste přemýšlet i při nákupech. Opravdu musíte zeleninu dávat pokaždé do plastového sáčku? Není lepší si pořídit plátěný pytlík, který s sebou budete pravidelně nosit v tašce? Zamyslet se můžete také nad častou konzumací slazených limonád v plastových lahvích. Zaprvé nejsou zdravé a zadruhé plastovými lahvemi zbytečně zatěžujete přírodu.