/ Hodinky / Pánské hodinky / Casio Classic

Casio Classic MTP-1213A-2A

Pánské hodinky

Značka: Casio Kolekce: Classic
Kód: 81404

Klasické hodinky Casio z kolekce Classic. Ideální doplněk pro muže upřednostňující analogové a kulaté hodinky. Uvnitř odolného, 10 mm vysokého pouzdra, které tvoří kvalitní ocel, najdete spolehlivý bateriový (quartz) strojek pohánějící v průměru 38 mm široký ciferník. Ten spolehlivě chrání odolné minerální sklíčko. Jak sami vidíte, pouzdro zahalila stříbrná, ciferník modrá a řemínek stříbrná barva. Z hlediska materiálu mu vévodí ocel. Tyto hodinky disponují stupněm vodotěsnosti 5 ATM.

  • není skladem

Parametry produktu

Parametr Hodnota
Portfolio Hodinky
Určení Pro muže
Značka Casio
Kolekce Classic
Kategorie Klasické
Vodotěsnost 5 ATM
Typ číselníku Analogové
Typ strojku Bateriový (Quartz)
Tvar pouzdra Kulaté
Materiál skla Minerální
Materiál pouzdra Ocel
Materiál řemínku Ocel
Průměr/Šířka pouzdra 38 mm
Výška pouzdra 10 mm
Barva pouzdra Stříbrná
Barva ciferníku Modrá
Barva řemínku Stříbrná
Funkce Datum

Popis Casio Classic

Casio, to je známý pojem, je to značka, jež zná jistě každý. Znáte ale starty této hodinářské kapacity? Společnost Casio byla založena v království techniky, v samotném Japonsku. Založena zde byla v roce 1946 panem Tadaoem Kashiem. Úplně prvním produktem, jenž, jenž firma Casio představila, byl prsten, který byl vytvořen jako cigaretový držák. Tento produkt měl umožnit nositeli cigaretu držet a zároveň mít volné ruce. Nejspíš to bude znít neuvěřitelně ale tento patent se po 2. světové válce stal v Japonsku oblíbený a získal si velkou oblibu. Nabuzeni tímto úspěchem, začali se vývojáři ve firmě Casio věnovat vývoji kalkulaček. V roce 1954 byl dokončen první model, čímž vznikla první elektromechanická kalkulačka. V roce 1957 pak společnost Casio představila světu první přenosnou kalkulačku. A to by se nejspíš dalo považovat za jakýsi velký krok kupředu, jenž byl předzvěstí slávy této značky. V osmdesátých letech potom značka Casio začala pronikat i na trh s hudebními nástroji. Klávesy Casio se nabízely po celém světě. Zároveň potom firma Casio započala práci na hodinkách, které si zase získaly mezi lidmi oblibu. Tehdy také vznikly první náramkové hodinky ovládané krystalem křemenu, a to jak analogové, tak i digitální. Casio byla prvním výrobcem, jehož hodinky umožňovaly zobrazení času v různých časových zónách, atmosférického tlaku, výškoměru a teploty.

Jak je na tom společnost Casio v současnosti? Pořád jde o velmi oblíbené náramkové hodinky. Nejprodávanější modelovou řadou náramkových hodinek Casio je řada G-Shock. Jde se o masivní hodinky, jenž si oblíbili především lidé milující sport. Hodinky G-Shock jsou vodotěsné, vyráběné z kvalitních materiálů a mnohé modely jsou navíc nárazuvzdorné. Tyto hodinky mají pokročilé funkce, jako je solární napájení, řízení rádiovým signálem, barometr, výškoměr a nebo teploměr. Další velmi oblíbenou řadou hodinek Casio je řada Edifice, jenž se odvolává na motorsport a přidává do designu těchto hodinek dnes velmi oblíbený sportovní prvek. Tuto edici náramkových hodinek si zamilovali především sportovně ladění motoristé. Casio ale myslí i na mladší ročníky. Dětem je k dispozici úžasná kolekce hodinek Baby-G, která zvýrazňuje mladistvost a hravost. Tato řada hodinek nabízí barevné hodinky různých tvarů a stylů provedení. I když tato kolekce hodinek cílí zejména na ty nejmenší, jsou i tyto hodinky velmi spolehlivé a kvalitní. Milujete pobyt v přírodě? V tom případě, protože hlavně pro vás je určena kolekce Casio hodinek Protrek. Kolekce hodinek Protrek splňuje všechna očekávání a představy i těch nejnáročnějších příznivců outdooru a maximálně jim zpříjemňuje pobyt v přírodě. Casio nabízí i kvalitní náramkové dámské hodinky. Příslušnicím něžného pohlaví je určena edice hodinek Casio Sheen, která skvěle zvýrazňuje jejich ženskost a eleganci. Dámské hodinky Casio kolekce Sheen se hodí jak do práce, tak pro denní nošení ale i na párty a nejrůznější společenské akce. Baví vás sport? Pro vás Casio představilo řadu náramkových hodinek nesoucí výstižný název Sport. Kdykoliv budete sportovat, budete mít přesný přehled o čase. Je toho ale víc, některé hodinky této řady jsou schopny hlídat tepovou frekvenci a mohou stopovat sportovní aktivity. Oproti tomu edice náramkových hodinek Casio Collection nabízí mnoho nejrůznějších stylů hodinek pro různé okamžiky a to od těch běžných až po ty speciální. K nalezení jsou tady hodinky hodící se pro každodenní nošení ale i hodinky, které si říkají o to, abyste jim nabídli něco jiného - např. zvláštní událost. Jestliže náležíte mezi ty, kdo chtějí mít neustále přehled o čase|přesném čase] je tu pro řada Wave Ceptor, jenž jsou ovládány rádiovým signálem, vždycky tak budete vědět přesný čas a díky tomu nikam nepřijdete pozdě. Hodinky Casio MTP-1213A-2AVDF potěší každého milovníka kvalitních hodinek.

Originál textu vytvořen na brasty.cz

čtěte více

zeptejte se odborníků

Podívejte se na odpovědi na nejčastější dotazy od zákazníků. Máte-li jakékoliv otázky, naši specialisté Vám rádi poradí.

Tereza

vedoucí zákaznického oddělení


Hodnocení našich zákazníků

Vložit recenzi k produktu Pánské hodinky Casio MTP-1213A-2A


0 - nejhorší, 5 - nejlepší

Podobné produkty