/ Hodinky / Pánské hodinky / Casio Casual

Casio Casual MQ-38-7A

Pánské hodinky

Značka: Casio Kolekce: Casual
Kód: 81264

Klasické hodinky Casio z kolekce Casual. Ideální doplněk pro muže upřednostňující analogové a hranaté hodinky. Uvnitř odolného, 8 mm vysokého pouzdra, které tvoří kvalitní plast, najdete spolehlivý bateriový (quartz) strojek pohánějící v průměru 26 mm široký ciferník. Ten spolehlivě chrání odolné minerální sklíčko. Jak sami vidíte, pouzdro zahalila černá, ciferník stříbrná a řemínek černá barva. Z hlediska materiálu mu vévodí plast. Tyto hodinky disponují stupněm vodotěsnosti 3 ATM.

  • není skladem

Parametry produktu

Parametr Hodnota
Portfolio Hodinky
Určení Pro muže
Značka Casio
Kolekce Casual
Kategorie Klasické
Vodotěsnost 3 ATM
Typ číselníku Analogové
Typ strojku Bateriový (Quartz)
Tvar pouzdra Hranaté
Materiál skla Minerální
Materiál pouzdra Plast
Materiál řemínku Plast
Průměr/Šířka pouzdra 26 mm
Výška pouzdra 8 mm
Barva pouzdra Černá
Barva ciferníku Stříbrná
Barva řemínku Černá

Popis Casio Casual

Casio, to je zvučné jméno, to je značka, jež zná určitě každý. Víte ale, jaké byly začátky tohoto světoznámého výrobce hodinek? Značka Casio má své kořeny v Japonsku. Slavnostně založena byla v dubnu roku 1946 a zakladatelem byl pan Tadaoe Kashi. Úplně prvním produktem, jenž, jenž firma Casio představila, byl nenápadný prsten, který byl vytvořen jako držák cigaret. Tento výrobek umožnil nositeli držet cigaretu a současně mít volné ruce. Nejspíše to zní překvapivě ale tento vynález se po 2. sv. válce stal v Japonsku rychle populární a získal si mezi lidmi velkou oblibu. Nabuzeni prvním úspěchem, začali se inženýři ve firmě Casio věnovat vývoji kalkulaček. V roce 1954 představili první model, čímž vznikla první pravá kalkulačka. V roce 1957 pak firma Casio představila světu první přenosnou kalkulačku. Tohle by se zřejmě dalo považovat za jakýsi velký krok kupředu, který byl předzvěstí slávy společnosti Casio. V 80. letech následně značka Casio začala pronikat také na trh s hudebními nástroji. Elektrické klávesy Casio se nabízely po celém světě. Současně potom značka Casion začala pracovat na hodinkách, jež si zase získaly oblibu. Tak vznikly první náramkové hodinky ovládané krystalkem křemenu, a to jak digitální, tak i analogové. Firma Casio byla prvním výrobcem, jehož náramkové hodinky umožňovaly zobrazení času v různých časových zónách, výškoměru, atmosférického tlaku a teploty.

Jak si stojí Casio v současnosti? Stále se jedná o velmi oblíbené náramkové hodinky. Nejoblíbenější modelovou řadou hodinek je kolekce G-Shock. Jde se o masivní hodinky, které si oblíbili převážně lidé milující sport v jakékoliv podobě. Náramkové hodinky G-Shock jsou vodotěsné, vyráběné z odolných materiálů a mnohé modely těchto hodinek jsou také nárazuvzdorné. Tyto náramkové hodinky mají pokročilé funkce, jako je solární napájení, ovládání rádiovým signálem, barometr, výškoměr a nebo teploměr. Další oblíbenou kolekcí hodinek Casio je řada Edifice, která se odkazuje na motorsport a přidává do designu hodinek dnes velmi žádaný sportovní prvek. Tuto kolekci náramkových hodinek si zamilovali především sportovně ladění motoristé. Firma Casio však myslí i na mladší ročníky. Pro dětio je vytvořena zajímavá řada Baby-G, jež podtrhuje mladistvost a rozpustilost. Tato kolekce náramkových hodinek nabízí barevné hodinky různých tvarů a stylů provedení. I když tato kolekce Casio hodinek cílí hlavně na ty nejmenší, jsou i tyto náramkové hodinky velmi spolehlivé a jsou opět vysoce kvalitní. Milujete výlety a outdoorové aktivity? Potom zbystřete, jelikož zejména pro vás je určena řada Casio hodinek Protrek. Edice Protrek splňuje veškerá očekávání a představy i těch nejnáročnějších milovníků outdooru a maximálně jim zpříjemňuje pobyt v přírodě. Značka Casio nabízí i kvalitní dámské hodinky. Příslušnicím něžného pohlaví je určena řada Casio Sheen, která dokonale podtrhuje jejich ženskost a eleganci. Dámské hodinky Casio řady Sheen se hodí jak do práce, tak pro denní nošení ale i na párty a společenské akce. Milujete sport? Pro milovníky sportu Casio představilo kolekci hodinek nesoucí příznačné označení Sport. Kdykoliv budete sportovat, budete mít vždy přehled o čase. Je toho však mnohem víc, mnohé hodinky této řady mohou hlídat tepovou frekvenci a mohou stopovat sportovní aktivity. Naproti tomu řada náramkových hodinek Collection nabízí velké množství nejrůznějších stylů náramkových hodinek pro nejrůznější příležitosti a to od těch každodenních až po ty neopakovatelné. K nalezení jsou zde náramkové hodinky hodící se pro běžné nošení ale i náramkové hodinky, jež si doslova říkají o to, abyste jim dali něco jiného - například zvláštní událost. Jestliže náležíte mezi ty, kteří chtějí mít neustále přehled o čase|přesném čase] je tu pro kategorie Wave Ceptor, které jsou ovládány rádiovým signálem, pokaždé tak budete znát přesný čas a díky tomu budete všude chodit na čas. Náramkové hodinky Casio MQ-38-7ADF potěší každého milovníka kvalitních hodinek.

Originál textu vytvořen na brasty.cz

čtěte více

zeptejte se odborníků

Podívejte se na odpovědi na nejčastější dotazy od zákazníků. Máte-li jakékoliv otázky, naši specialisté Vám rádi poradí.

Tereza

vedoucí zákaznického oddělení


Hodnocení našich zákazníků

Vložit recenzi k produktu Pánské hodinky Casio MQ-38-7A


0 - nejhorší, 5 - nejlepší