NUDE není žádná nuda!

NUDE není žádná nuda!

Zlatka Filipová | 1. 3. 2018

Setkáváte se často při nakupování po internetu nebo čtení článků o módě s fádně vypadajícím slovíčkem „nude“? Uměli byste ho vysvětlit? Jestli ne, přečtěte si těchto pár řádků a vyřešte tak tuto záhadu jednou provždy.

Slovo „nude“ se v souvislosti s módou v češtině už úspěšně zahnízdilo. Tímto velmi populárním barevným odstínem označujeme skoro všechno – oblečení, kabelky, boty, hodinky, rtěnky, make-up, laky na nehty i šperky. Přesto si můžeme všimnout, že každý si pod ním představuje něco docela jiného…

Nude barva má totiž spoustu podob. Z angličtiny se nejčastěji překládá jako tělová nebo pleťová. Někteří ji také označují jako pudrová nebo „naked“ (nahá). Hodně zjednodušeně by se dala charakterizovat jako taková světlejší béžová. Ale jelikož každá z nás má úplně jinou barvu pleti, „nude“ tak může označovat hned několik podtónů:

  • krémový,
  • růžový,
  • broskvový,
  • lososový,
  • zlatavý,
  • karamelový aj.

Tato barva by se ve vašem šatníku měla bezpochyby objevit. V jakém outfitu se totiž můžete cítit přirozeněji a sebevědoměji, než v oblečení a doplňcích, které jsou v harmonii s vaším tělem?

Nude odstíny mezi sebou libovolně kombinujte

Nebojte se sladit celý svůj outfit do rozmanitých tělových odstínů. U této barvy, jako jedné z mála, se vůbec nemusíte bát, že to s ní přeženete. V jakémkoli množství působí vždy jemně a žensky. A co na ní rovněž oceňujeme? Že lichotí i všem barvám vlasů – blondýnkám, brunetkám, zrzkám i černovláskám. Ale ať přece jen nepůsobíte jako právě probuzená Šípková Růženka, ale spíše jako sebevědomá žena, nezapomeňte svůj vzhled trošku něčím „odpíchnout“. Nejlépe vám v tom poslouží třeba třpytivé doplňky nebo výraznější líčení. Ale ani u něj se nemusíte vzdávat své přirozenosti. Také „nahé líčení“ se těší velké oblibě. Ale v tomto případě si alespoň udělejte krásné, dlouhé, černé řasy jako mrkací panenka.

Náš tip: Jestli chcete ukázat, že se v módě opravdu vyznáte, stoprocentně si pořiďte lesklé nude lodičky na vyšším podpatku (jaké umí skvěle třeba Jimmy Choo). Jejich odstín si zvolte světlejší, než je vaše kůže. Vaše nohy v nich tak budou vypadat ještě štíhlejší a delší.

Nebojte se ani výraznějších barev

Nude oblečení a doplňky představují jedny z nejlepších investic do vašeho šatníku. Nejenom, že mezi sebou se nijak „neperou“, ale můžete je zkombinovat i s mnohými dalšími barvami! Klasicky si k nim ženy přibírají hlavně bílou nebo černou (ve stylu Coco Chanel). Ale i s vašimi oblíbenými námořnicky modrými džínami nebo pouzdrovými šaty si padnou okamžitě do oka.

Spousta módních znalců se shoduje na tom, že nude je taková „nová černá“! Hodí se totiž opravdu k téměř jakékoli barvě i příležitosti. Obzvlášť úchvatného dojmu docílíte, zkombinujete-li ji s pastelovými barvami (třeba mátově zelenou nebo blankytně modrou).

Hodinkami k úplné dokonalosti

K romantickému nude stylu se hodí drobnější dámské hodinky s analogovým ciferníkem. Ať už si zvolíte celokovový model nebo typ s koženým řemínkem, zaručeně tak jen posílíte svou svěžest a vyrovnanost, která z vás bude sršet všude kolem.

Pudrový outfit nejvkusněji doplní zlato nebo ještě lépe růžové zlato. Ty nejkrásnější dámské hodinky v duchu této módy najdete pod značkou Michael Kors, Festina, Cluse, Lacoste anebo Fossil.

Přejeme vám šťastnou ruku při výběru a hlavně žádnou nudu!

Právě teď: zcela nové číslo e-magazínu se slevovou knížkou ZDARMA!

Zcela nové číslo e-magazínu se slevovou knížkou ZDARMA!

VYHLEDAVAM...
VYHLEDAVAM...
up