Nejkrásnější „mesh“ hodinky, pro různě nabité peněženky

Nejkrásnější „mesh“ hodinky, pro různě nabité peněženky

Magdalena Oukropcová | 11. 4. 2018

„Mesh“ ocelový pásek má za sebou dlouhou historii, přesto až v posledních pár letech po něm dramaticky stoupla poptávka. Je totiž ohromně odolný a hlavně šik. Ještě ho neznáte? Anebo znáte, ale myslíte si, že hodinky s ním si nemůžete dovolit? Omyl! Vybrali jsme pro vás ty nejhezčí "mesh" hodinky v několika cenových kategoriích...

Jakmile si vybíráme hodinky, k základním rozhodnutím jistě patří: „jaký materiál řemínku si zvolit“? V této otázce už totiž nehraje roli pouze náš osobní módní vkus, ale i snaha, aby nám nové hodinky co nejdéle vydržely krásné. Protože, ruku na srdce, právě pro parádu si je pořizuje většina z nás…

Klasické hodinky s přívlastkem šperku

Ocelový pásek „mesh“ (anglicky síť, síťovina nebo pletivo) je dnes součástí pánských i dámských náramkových hodinek, a alespoň jeden model tohoto typu najdete u většiny hodinářských značek. Proč po něm všichni tak šílí?

Důvodů je hned několik:

  • Má v dokonalé rovnováze jednoduchost, originalitu, luxusní vzhled a „vintage“ kouzlo.
  • Ani při každodenním nošení nejeví žádné známky používání (tak jako kožený řemínek, který postupně bledne a trhá se).
  • Jeho výroba je mnohem ekonomičtější než u tradičních ocelových tahů (zatímco u skládaných ocelových tahů se musí vyrobit každý kousek zvlášť, a ty se následně propojí, „mesh“ pásky se naráz „vyrazí“ z jednoho kusu oceli a strojově se potom spletou).
  • Je stejně pevný jako skládané ocelové tahy.
  • „Pletená technika“ neumožňuje, aby se pásek v místě zapínání po čase zlomil nebo roztrhl.
  • Roztržení brání i jeho celistvost – má specifický druh zapínání (nevyžadující otvory v pásku), což opět přispívá k jeho dlouhověkosti.
  • Snadno a přesně si ho nastavíte na své zápěstí, takže vás nebude nijak škrtit, ani vám plandat.

Jestliže se chystáte koupit si klasické analogové hodinky, prohlédněte si i ty s „mesh“ páskem. Má tu moc proměnit každý jednoduchý ciferník ve slavnostnější módní doplněk, který si dokonale rozumí s každou pánskou košilí i dámskými šaty. Jen si pohlídejte, aby pouzdro hodinek a tah spolu vždy ladily.

„Milanese“ nebo „shark mesh“?

I když ne zrovna často výrobci hodinek pracují s těmito dvěma označeními, uveďme si je pro případ, že byste se s nimi někdy setkali…

Existují 2 druhy „mesh“ ocelových tahů, které se od sebe liší převážně svou hrubostí vzoru.

Vzor „Milanese“ byl stvořen v italském Miláně (už ve 13. století). V hodinářství se však začal uplatňovat až o stovky let později – v roce 1920 – jako součást hodinek s klasickým analogovým ciferníkem. Od té doby je celosvětově poptáván a bezmezně milován. Tato velmi hustá a zároveň pevná ocelová síťovina představuje ten nejjemnější kovový pásek na trhu, který skvěle doplní volnočasové i formálnější oblečení. Jen pro hodinky s velkým ciferníkem (nad 40 mm) bychom si zvolili nějaký bytelnější (který nebude nadměrně zatěžovat vyšší hmotnost hodinkového pouzdra).

„Shark mesh“ poznáme podle na první pohled tlustších ocelových lanek. Poprvé byl použit jako tah k potápěčským hodinkám (Ploprof 600 od Omegy), aby tak svou houževnatostí odolal extrémním podmořským podmínkám. Přesto mezi jednotlivými očky zůstávají miniaturní mezírky, které nechávají pokožku ruky volně dýchat.

Ty nejkrásnější "mesh" hodinky v naší nabídce

Levnější kousky, které přitom momentálně kralují na poli jednoduchých klasických hodinek, hledejte pod nizozemskou značkou Cluse. Jejich nabídka "mesh" hodinek je opravdu široká – zlaté, stříbrné, růžové zlato... Podobnou filozofii, že opravdová krása se ukrývá v jednoduchosti, uznává i rovněž velmi populární švédská značka Daniel Wellington. Obě se navíc mohou pyšnit ještě jednou obrovskou výhodou... Všechny jejich hodinky mají vyměnitelné řemínky. Takže zatoužíte-li po nových hodinkách, stačí si k nim pouze pořídit nový pásek.

U některých hodinek Festina si už připlatíte, ale z dobrého důvodu. Tato švýcarská hodinářská značka patří z hlediska tradice, kvality a spolehlivosti k těm nejlepším na světě.

A kdo ještě se může pochlubit "mesh" hodinkami? Samozřejmě Michael Kors (nejoblíbenější tvůrce dámských hodinek v posledních letech), sportovně-elegantní Tommy Hilfiger, "krokodýlek" Lacoste nebo také luxusní Ital Armani (v rámci své značky hodinek Emporio Armani).

Právě teď: zcela nové číslo e-magazínu se slevovou knížkou ZDARMA!

Zcela nové číslo e-magazínu se slevovou knížkou ZDARMA!

VYHLEDAVAM...
VYHLEDAVAM...
up