Kdy odložit chytré hodinky a sáhnout po klasice?

Kdy odložit chytré hodinky a sáhnout po klasice?

Michael Chrobok | 30. 9. 2019

Na dnešních zápěstích čím dál tím častěji najdeme místo klasických hodinek jejich chytrou variantu. Ta sice oplývá funkcemi, nicméně na některé příležitosti se zkrátka malý displej nehodí. Kde všude budou chytré hodinky působit nepatřičně? Na to vám odpoví náš článek.


Výrobců chytrých hodinek je nespočet a ačkoli z hlediska designu vypadají čím dál tím lépe, na klasické kousky stále ztrácí. „Hloupé” hodinky vám sice na e-mail či hovor neodpoví, na druhou stranu všem přítomným dokáží, že vaše priorita jsou lidé v místnosti, nikoli lidé na internetu.

Pracovní schůzka je ošemetná

V případě pracovních schůzek a obědů je situace rozporuplná – na jednu stranu se přítomnost chytrých hodinek na zápěstí dá omluvit, na druhou stranu váš protějšek příliš neocení, když budete kontrolovat své zápěstí častěji, než řešit problémy s ním. Pracovní schůzky by tak měly být místem, kde mají chytré hodinky zákaz vstupu. 

Věnovat se obchodnímu partneru, kolegovi či nadřízenému ale neznamená, že vaše zápěstí zůstane holé – bez hodinek to zkrátka nejde. Pánové jistě ocení kousky jako Timex Originals či Tommy Hilfiger Dustin, dámy naopak rády využijí služeb hodinek Michael Kors Slim Runway, nebo Armani Classic.

Na rande není čas důležitý

Schůzka s partnerem na romantické večeři či procházce po parku je příležitost, na které čas rozhodně kontrolovat nemusíte. O to méně je potřeba řešit starosti cizích lidí, kteří bombardují váš telefon notifikacemi. Zápěstí vám zkrátka při těchto intimních setkáních nemá zářit vůbec, proto nechte chytré hodinky raději doma na nabíječce.

Každopádně si ale hodinky vezměte, neboť klasické kousky mají kromě měření času rovněž funkci estetickou. Správně zvolené hodinky pomohou nejen doladit váš vzhled, ale posílí vám sebevědomí. Pánové mohou sáhnou po Armani Renato či Festina Retro, dámské zápěstí nejlépe ozdobí Daniel Wellington Classic, nebo Festina Ceramic.

Do divadla jen to nejlepší

Jestli se chystáte do kina či do divadla, na chytré hodinky urychleně zapomeňte. Na těchto místech si máte vychutnávat jiné věci, než vyřizování notifikací. Navíc můžete takto způsobit nechtěné faux-pas, když se vám uprostřed představení chytré hodinky rozsvítí. To by se potom jeden hanbou propadl.

Do divadla, nebo kina ale hodinky každopádně patří, jen je třeba volit opatrně. Vezměte spíše lepší kousek z vaší sbírky a myslete na sladění outfitu s barvou řemínku a tělem hodinek. Také se drže etikety – pánové tedy jen decentní hodinky s koženým páskem, jako jsou Hugo Boss Tradition, nebo Certina DS 8 GENT POWERMATIC, dámy nechť sáhnou po kouscích Guess Grace či Certina DSPodium Lady.

Posezení s přáteli bez rozptylování

Možná si říkáte, že do hospody, baru nebo na párty si chytré hodinky vzít můžete. Chyba lávky! Mějte na paměti, že lidé, se kterými trávíte večer, si dali tu práci, aby měli v kalendáři volno jen pro vás. Bylo by velmi neslušné trávit čas s někým jiným než s tím, kdo s vámi sdílí jak čas, tak prostor. Hodinky si ale na zápěstí určitě vezměte.

V případě pánů je volba poměrně jasná – ideálně něco výrazného, co zaujme a s čím nezapadnete v davu. Pro tyhle příležitosti jsou ideální Diesel Mr. Daddy 2.0 či Tommy Hilfiger Decker. Něžné pohlaví naopak zaujmou modely Michael Kors Parker, nebo Guess Lady Frontier.

Na výšlap jedině s odolnými hodinkami

Na výlet do hor, na raft nebo pod stan se hodí jen málokterá elektronika. Chytré hodinky mezi ně ale nepatří. Jednak vám po celou túru pravděpodobně nevydrží baterka, druhak drtivou většinu funkcí v přírodě vůbec nepotřebujete. A vědět o každém zmeškaném hovoru vám na zážiku nepřidá.

Pánové, do přírody neponechejte nic náhodě a vsaďte na nejodolnější hodinky na trhu, řadu G-SHOCK od Casia. Dámy mohou vsadit rovněž na podobnou řadu s názvem Casio BABY-G, které nabídnou nejen vysokou odolnost, ale také elegantní vzhled.

Jak na ostatní příležitosti? Vždy mějte na paměti, kam zrovna jdete a kdo je důležitější – jestli vy, vaši blízcí a přátelé, nebo někdo na druhé straně drátu, kdo se chce třeba jen svěřit někomu se svým trápením, ale čas si na vás neudělá. Sílu okamžiku si nejlépe vychutnáte, když nebudete tříštit svou pozornost s chytrými hodinkami, ale soustředíte se s hodinkami klasickými.

AKTUÁLNĚ: DOPRAVA ZDARMA NA VÍCE NEŽ 3 500 PRODUKTŮ! více zde

AKTUÁLNĚ: DOPRAVA ZDARMA NA VÍCE NEŽ 3 500 PRODUKTŮ! Více ZDE

VYHLEDAVAM...
VYHLEDAVAM...
up