Tipy na podzimní turistiku - kam vyrazit a jaké hodinky s sebou?

Tipy na podzimní turistiku - kam vyrazit a jaké hodinky s sebou?

Michael Chrobok | 8. 10. 2019

Nevíte, kam na podzimní dovolenou? V našem článku najdete několik užitečných tipů, kam se vydat po České republice. A také se dozvíte, jaké hodinky si s sebou přibalit, aby vás náhodou nechytla módní policie.

Léto už máme za sebou, což neomylně znamená příchod nejbarevnějšího období v roce – podzimu. Chladnější počasí, které je na hony vzdálené tropickým vedrům, vyloženě vybízí k větší fyzické aktivitě a ve spojení s našimi přírodními krásami se jedná o ideální recept na podzimní dovolenou. Poradíme vám, která místa jsou na podzim nejkrásnější.

Národní rezervace Soos - skrytá perla Karlovarského kraje


Na rozdíl od jiných, známějších, rezervací je národní rezervace Soos trochu stranou zájmu. To je veliká škoda! Soos si vysloužil přezdívku „český Island” a to po právu. Rašeliniště a slatiniště národní přírodní rezervace Soos skutečně připomínají severskou krajinu. Výhodou je, že nemusíte cestovat na tisíce kilometrů vzdálený ostrov. Obzvláště na podzim si vychutnáte bublající minerální prameny a bahenní sopky, při jejichž pozorování se vám bude tajit dech.

Okružní cesta začíná u muzea s přírodní, paleontologickou a ornitologickou expozicí a má ideální délku 1,2 kilometrů. Stezka vede až k Císařskému prameni, který je nejteplejším vývěrem středně mineralizované železité kyselky na Chebsku. 

Jaké jsou ale nejlepší hodinky do prostředí rašelinišť? Ideálně nějaké s vyšším stupněm vodotěsnosti. Pro pány můžeme doporučit barevně neutrální a spíše nenápadné Diesel DZ4282, které se do skvěle hodí do náročného prostředí, aniž byste museli obětovat styl. Dámy naopak ocení hodinky Michael Kors z kolekce Jet Set, které decentní kombinací stříbrné a zlaté barvy skvěle zapadnou do barevného prostředí podzimních rašelinišť.

Když na hrad, tak jedině na Bezděz

Hradů a zámků má Česká republika na rozdávání, proto vybrat některý z nich, který skutečně stojí za navštívení, není jednoduchý úkol. Náš tip je v celku jednoznačný – Státní hrad Bezděz. Tento gotický skvost ze 13. století nabídne nejen poutavou budovu samotného hradu, ale především úchvatný pohled na celý kraj Karla Hynka Máchy.

Státní hrad Bezděz je pochopitelně otevřený celý říjen a můžete si jej prohlédnout jak s průvodcem, tak po vlastní ose. Bezděz je také ideálním výchozím bodem pro objevování přírodní rezervace Velký a Malý Bezděz, která především na podzim opravdu stojí za prozkoumání.

Které hodinky jsou pro dobývání hradu nejlepší? Pánové jistě ocení elegantní Hugo Boss Grand Prix, které jsou na menší výšlap a procházky po okolní krajině ideální. Dámám můžeme směle doporučit Michael Kors Parker, se kterými si budou připadat jako skutečné královny hradu.

Kam vyrazit na kolo? Třeba k třeboňským rybníkům

Podzim je ideální čas na to vyrazit do přírody na kole a trochu protáhnout i ty svaly, na jejichž existenci rádi zapomínáme. Pro úspěšný cyklovýlet je nicméně důležité správně zvolit trasu, abyste nejen něco viděli, ale také se nikde neztratili. Ideálním cílem pro cyklovýlety je jihočeská Třeboň, jejíž rybníky jsou vyhlášené nejen pro své ryby, ale také pro krásné scenérie.

Třeboňsko nabízí spoustu možností, kam na kole vyrazit, nicméně jednou z nejlepších variant je 12km okruh kolem rybníku Svět. Naučná stezka není příliš dlouhá, ani obtížná a nabídne například seznámení s rodinnou hrobkou Schwarzenbergů a přilehlým anglickým parkem. V místním turistickém centru vám každopádně mohou doporučit i jiné trasy, úměrné vaší kondici a chuti objevovat nepoznané.

Hodinky a cyklistika k sobě neodmyslitelně patří. Pro pány je volba jasná – Casio G-Shock. Odolné hodinky jsou na kolo zkrátka to pravé ořechové. Dámy jistě upřednostní jednoduché hodinky Daniel Wellington Classic Southhampton s příjemným textilním páskem a šik vzhledem.

Kam na vodu? No přece do Národního parku Podyjí

Jižní Morava nabízí spoustu krás, nicméně přehlédnout skutečné skvosty jen kvůli Pavlovským vrchům by byla škoda. Nejen na dlouhé turistické trasy či projížďky lodí po řece je ideální volba Národní park Podyjí. Skrytá perla nabízí nejméně dotčené říční údolí v Česku, příjemné turistické trasy i zážitky v blízkém Znojmě.

Podyjí můžete objevovat jak po vlastní ose na více než 76 kilometrech turistických tras, či si sjednat průvodce a vyrazit i do běžně nepřístupných koutů. Při procházkách braitavskými lesy můžete narazit nejen na lovecký zámeček Lusthaus, ale například také na hnízdiště čápa černého, který je symbolem NP Podyjí.

Krásy přírody můžete obdivovat také se stylovými hodinkami. Mužská část ocení hodinky Tommy Hilfiger Decker, které se hodí jak pro výlety po přírodě, tak na procházky po nedalekém Znojmě. Ženy jistě nepohrdnou hodinkami Festina Mademoiselle, které po krásném výletu ozdobí něžnou ruku při popíjení skvělého znojemského vína, které si po výletě určitě zaslouží.

Pořádná vysokohorská turistika jedině na nejvyšším vrcholu Beskyd

Odpočinkové a méně náročné výlety nejsou pro každého. Pro ty z vás, kteří před vycházkovým tempem dávají přednost ostré chůzi a pořádné výzvě, nezbývá než doporučit klasický výšlap, který jistě absolvoval každý správný obyvatel severní Moravy a Slezska – výstup na Lysou horu.

Výšlap na Lysou není až tak obtížný, nicméně zabere celý den a jistě se při něm zapotíte. Kudy se na nejvyšší vrchol Beskyd vydat je čistě na vás, tras je totiž hned několik. Mezi méně náročné výstupy patří ten z vesnice Ostravice, příznivci výzev mohou zkusit výstup z Malenovic či Krásné. Unikátní na celém výstupu je převýšení, které dosahuje 800 metrů a v České republice je ojedinělé. Po zdolání vrcholu se vám naskytne úžasný pohled na celé Beskydy a široké okolí, který se jen tak neomrzí.

Vysokohorská turistika není žádná legrace, proto byste při výběru hodinek měli být opatrní. Pánové, nic neponechejte náhodě a sáhněte po hodinkách Casio G-Shock, které jsou pro náročnější výšlapy jako stvořené. Dámy nechť na chvíli odloží svou přirozenou jemnost a sáhnou po hodinkách Tommy Hilfiger Chelsea, které v drsné přírodě jistě ocení.

AKTUÁLNĚ: DOPRAVA ZDARMA NA VÍCE NEŽ 3 500 PRODUKTŮ! více zde

AKTUÁLNĚ: DOPRAVA ZDARMA NA VÍCE NEŽ 3 500 PRODUKTŮ! Více ZDE

VYHLEDAVAM...
VYHLEDAVAM...
up