Jaké funkce chytrých hodinek jste možná neznali

Jaké funkce chytrých hodinek jste možná neznali

Uvažujete, že byste si pořídili chytré hodinky? Pokud jste zvědaví, jaké zajímavé funkce tyto čím dál oblíbenější módní doplňky mají, bude se vám líbit dnešní článek. Možná zjistíte, že se bez moderních smartwatch nebudete chtít obejít.

Znáte své chytré hodinky? Objevte jejich skryté funkce!

Hodinky jsou jedním z nejoblíbenějších módních doplňků. Nejen, že naše zápěstí pěkně ozdobí, ale samozřejmě nám hlavně udržují pojem o čase. A kdo chce jít s dobou, pořídí si chytré hodinky. Ty už dávno nemají jen sportovní designy. Takže pokud byste argumentovali tím, že se vám nebudou hodit k elegantnímu outfitu, chyba lávky. Vybírat můžete z půvabných kousků se zlatými či stříbrnými pásky, které dokonale padnou k vašim vybraným šatům i oblíbené kravatě.

Oproti fitness náramkům jsou chytré hodinky mnohem propracovanější a jejich odlišnost tkví hlavně v možnosti s komplexnějším propojení s mobilním telefonem. Díky tomu neměří pouze tep nebo spálené kalorie, ale můžete jimi ovládat svůj smartphone a pouhým pohledem zjistit, co vše se na něm zrovna děje. Proto často není třeba telefon vůbec vytahovat z kapsy. Ve výsledku tak chytré hodinky zkracují čas strávený na telefonu, což uvítají nejen vaši spolupracovníci na poradě, ale také rodina a blízcí, kteří vás neradi vidí s mobilem v ruce.

Design tedy máme vyřešený. Víte ale, co všechno dnešní chytré hodinky zvládnou? Množství jejich funkcí se totiž stále rozšiřuje, a tak dnes na zápěstí můžete nosit skutečně zajímavé přístroje. Mimo běžné úkoly typu krokoměru nebo upozornění na příchozí hovor totiž umí i jiné speciality, které můžete o to víc rozšířit, pokud si vyberete hodinky s Androidem či iOS, které podporují instalaci zajímavých aplikací. Pojďme se společně podívat, čím vás mohou tyto módní technologické výstřelky překvapit.

O jakých funkcích chytrých hodinek jste možná ještě neslyšeli?

Platební karta na zápěstí

Dnes už platíme kartou častěji než v hotovosti. Pořád ale musíme mít po ruce peněženku a kartu z ní vytahovat. A to se někdy nehodí. Obzvlášť v situaci, kdy potřebujeme urychleně skládat zboží do tašky, nebo máme peněženku zahrabanou hluboko v kabelce.

Pokud zvolíte chytré hodinky, které zvládnou komunikaci skrze čip NFC (bezdrátová komunikace s dalšími přístroji v okolí), můžete s nimi provádět bezhotovostní platby. Stačí tedy hodinky přiložit k terminálu, a je to. Peněženku klidně můžete nechat doma.

Mapy a GPS navigace

Ať už rádi běháte, chodíte na výlety po horách a po lesích nebo potřebujete navigací občas zkontrolovat, jestli jste nesjeli z cesty, bude se vám hodit GPS navigace. Ne vždy totiž u sebe máme telefon, nebo se nám ho nechce vytahovat z batohu. Je proto mnohem snadnější kouknout na zápěstí a hned vědět, kde se nacházíme. Hlavně sportovci ocení tuto funkci, která jim umožňuje snadno zaznamenávat tréninkovou trasu do mapy. Z chytrými hodinkami se jen těžko ztratíte. Součástí navigace samozřejmě bývá i kompas.

Sportovní funkce

Ať už jste nadšení sportovci, nebo se pohybovým aktivitám věnujete jen rekreačně, určitě využijete zajímavé sportovní funkce, které mohou být i skvělou motivací ve zdravém životním stylu.


  • Akcelerometr - čidlo, které měří pohybovou akceleraci neboli zrychlení, a také otřesy. Díky tomu mohou vaše hodinky měřit kroky.
  • Gyroskop - čidlo, které zaměří prostorovou orientaci přístroje v pohybu
  • Výškoměr - udává stoupání a klesání v terénu 
  • Barometr - měří atmosférický tlak
  • Oxymetr - měří hladinu kyslíku v krvi


Snímač okolního osvětlení

Stejně jako smartphony, i chytré hodinky mívají senzor pro monitoring okolního světla. Podle toho potom přizpůsobí podsvětlení displeje, čímž výrazně snižují spotřebu baterie. 

Funkce always on

Další skvělá věc, která bude šetřit baterii. Díky této funkci chytré hodinky zhasnou displej, ale pořád z nich budete schopni vyčíst základní údaje jako je datum a čas.

Spánek

Důležitou součástí života každého člověka je spánek. Jeho kvalitu můžete sledovat díky zajímavé funkci monitoring spánku. Využívá data nasbíraná ze snímače srdečního tepu a gyroskopu. Tato funkce vám poví, jak dlouho a hlavně jak kvalitně jste spali. 

Dálková aplikace focení přes chytré hodinky

S novou aplikací Wear Camera Remote jste schopni streamovat obraz z vašeho fotoaparátu do chytrých hodinek. Pokud máte doma starší tablet nebo telefon, můžete ho s hodinkami propojit a sledovat, co se v domácnosti (nebo někde jinde) děje.Máte tak v ruce zajímavé špionážní zařízení! 

Aplikace k doinstalování 

Jestli jste si koupili hodinky, které umožňují stahování dalších aplikací, můžete významně rozšířit jejich využití. Obzvlášť, pokud máte operační systém Android nebo iOS. Nově můžete využívat třeba aplikaci Shazam pro rozpoznávání písniček, aplikaci CloudPlayer pro snadné přehrávání hudby nebo Wear Reader pro zjednodušení čtení krátkých textů na displeji hodinek. V nabídce jsou i aplikace pro relaxaci, předpověď počasí nebo nahrávání zvuků. 

Tak co, zaujaly vás některé funkce a zvažujete koupi hodinek? Podívejte se na náš e-shop, kde najdete širokou nabídku pánských i dámských chytrých hodinek ve sportovním i elegantním designu.

VYHLEDAVAM...
VYHLEDAVAM...
up