Jak vybrat hodinky pro muže

Jak vybrat hodinky pro muže

Veronika Hlinková | 27. 11. 2018

Sháníte dárek pro svého tatínka, dědečka, strýčka nebo partnera? Co takhle ohromit kvalitním a hlavně užitečným vánočním dárkem, který vydrží po léta? Svátky se již neodvratně blíží a doslova vám dýchají za krk. Času mnoho nezbývá, proto je třeba se rychle rozhodnout pro ten správný model pánských hodinek.

Podle jakých kritérií ale pánské hodinky vybírat?

 

1. Důležitý je typ strojku

Hledáte hodinky s mechanickým strojkem nebo strojově vyráběné hodinky se strojkem quartzovým? Či snad hodinky digitální

Quartzovým hodinkám se taky jinak říká bateriové a na trh je jako první uvedla japonská firma Seiko. Baterie v quartzových hodinkách může vydržet až deset let, ale to vše závisí na typu strojku a provedení. Výhodou je, že jsou cenově dostupnější, než ty mechanické.

Mechanické hodinky však mají neopakovatelné kouzlo, které se nevytratí ani po letech.

 

2. Vyberte správné funkce

Výrobci neustále přicházejí s mnoha novými funkcemi, které nadchnou nejednoho milovníka moderních hodinek. Jaké funkce byste nejvíc ocenili? Kompas, kalendář, luminiscenci, bluetooth nebo rádiové řízení času? A jaké by preferoval muž, kterého se chystáte obdarovat? Stopky, hloubkoměr nebo tréninkové funkce potěší zejména sportovce.

 

3. Nepodceňujte vodotěsnost

Označení vodotěsnosti na hodinkách informuje o tom, kam je vhodné s nimi vyrazit. Například vodotěsnost 3 ATM/3 BAR znamená, že jsou tyto hodinky vhodné pro každodenní činnosti, odolají náhodnému kontaktu s vodou (dešti). 10 ATM/10 BAR se hodí k plavání a hodinky s vodotěsností 20 ATM/20 BAR už i k potápění.

4. Nejste si jistí materiálem sklíčka?

Materiál, ze kterého je hodinové sklíčko vyrobeno, má vliv na jejich odolnost. Vysoce kvalitní je například syntetické safírové sklo.

 

5. Jaký materiál řemínku je nejlepší?

Řemínek si můžete vybrat kožený, ocelový, koženkový, silikonový nebo plastový, případně taky kombinovaný. Tady vyloženě záleží na využití hodinek nebo taky na možných alergiích na materiál. Kožený či ocelový řemínek je vhodný ke každodennímu nošení i do společnosti, sportovněji laděným mužům se bude hodit spíše plastový. 

 

6. Nezapomeňte, že výrobci se liší

Švýcarské hodinky (jako Festina) jsou odedávna synonymem preciznosti a ukázkové kvality. Japonské hodinky (Seiko, Casio) jsou zase proslulé svou přesností a schopností držet krok s dobou. A máte-li zálusk na skutečný módní klenot, poohlédněte se po hodinkách amerického módního návrháře Michaela Korse.

7. Vkus obdarovaného hraje hlavní roli

Na to nesmíte zapomínat. Můžete vybrat sebekrásnější hodinky, ale hlavní je, aby se hodily k člověku, který je bude nosit. O jaký typ osobnosti se jedná? Je klidný nebo naopak v klidu neposedí? Jaký má styl? Jak se obléká? Ležérně, formálně nebo sportovně? Co se mu líbí? Co má rád? Co dělá ve volném čase?

Je to sportovec

Rád běhá a zbožňuje pěší turistiku? Pak jsou pro něj některé hodinky z řady Casio G-Shock jako stvořené. Je posedlý jízdou na kole? Hodinky Festina Chrono Bike se mu jistě trefí do vkusu.

Podnikatel

Potřebuje udělat dojem a podtrhnout svůj styl? Hodinky Michael Kors mu s tím stoprocentně pomůžou.

Je to milovník klasiky

Nechcete šlápnout vedle? Pak vyzkoušejte starou dobrou klasiku jako je Festina Retro nebo Festina Chronograph. Hodí se ke každé příležitosti.

Domácí kutil

Věčný pracant a kutil ocení zejména odolnost. Hodinky Casio Edifice jsou elegantní a odolné zároveň. Anebo opět zvolte některý model z kolekce G-Shock, schopný přežít v těch nejextrémnějších podmínkách.

AKTUÁLNĚ: DOPRAVA ZDARMA NA VÍCE NEŽ 3 500 PRODUKTŮ! více zde

AKTUÁLNĚ: DOPRAVA ZDARMA NA VÍCE NEŽ 3 500 PRODUKTŮ! Více ZDE

VYHLEDAVAM...
VYHLEDAVAM...
up