Hodinky Seiko 5

Od doby, kdy se v japonské firmě Seiko vyrobily první náramkové hodinky (v roce 1913), se ve světě postupně měnily společenské podmínky, stejně jako potřeby a preference lidí samotných. Značka Seiko se stále pyšnila těmi nejkvalitnějšími hodinkami na trhu, ale přece jenom poněkud zapomněla soustředit se i na jejich vzhled. Naštěstí v 60. letech se mladá generace dovolala svých potřeb a její touhy byly přetaveny do hodinek označených jako Seiko 5. Ty se odklonily od dosud zaběhnutého, v mnoha případech až příliš „ušlápnutého“ stylu, a vžily se do aktivního života mladých. A proč ten název? Protože hodinky této řady se začaly vyrábět s důrazem na 5 základních prvků, které nesměly chybět v žádných z nich: samonatahovací mechanismus (automat), ukazatel dne/data v samostatném okénku, vodotěsnost, zapuštěná korunka netradičně na pozici 4 a mechanická odolnost pouzdra i řemínku.

Mladí lidé nejenom 60. let toužili hlavně po volnosti. Po tom, aby je nic a nikdo neomezoval, a aby si hodinky, na které si poctivě našetřili, mohli vzít kamkoli s sebou. Proto požadavek mechanické odolnosti byl jedním z nejsilnějších. V té souvislosti zcela logicky následoval druhý – vodotěsnost. Jak vůči vodě, tak i potu, který je nevyhnutelnou součástí každého sportovního výkonu. Do třetice se výrobci soustředili na přehlednost a dobrou čitelnost, aby tak generaci „young & free“ pomohli urovnat jejich často rozhozený životní rytmus. Proto vymysleli ukazatel dne a data v jednom okénku – pro mnohé dnes už samozřejmost, v té době však přelomový počin. Změnu si žádala i korunka, která plnila zásadní funkci do doby, kdy se vyráběly mechanické hodinky, které se musely pravidelně natahovat (obdobně jako to dělávaly naše babičky s nástěnnými „kukačkami“, pamatujete?). Jenže hodinky generace Seiko 5 už se pyšnily samonatahovacím mechanismem, při kterém jejich majitelé potřebovali korunku jen zřídka. Proto ji výrobci zmenšili a netradičně ji posunuli na 4 h, čímž hodinkám Seiko 5 vtiskli jedinečnou tvář.

Máte vybráno 0 položek
  • Značka:
  • Seiko 5  remove

Současně lze vybrat pouze jeden parametr.

Doprava zdarma

arrowCena

arrowZnačka

zeptejte se odborníků

Podívejte se na odpovědi na nejčastější dotazy od zákazníků. Máte-li jakékoliv otázky, naši specialisté Vám rádi poradí.

Po - Pá: 9:00 - 17:00

Pouze nyní! 10 % sleva na vlasovou kosmetiku - více zde

10 % sleva na vlasovou kosmetiku Více ZDE

Vyhledávání
VYHLEDAVAM...
VYHLEDAVAM...
up