Hodinky RNIB

Máte-li v rodině někoho, koho postihla slabozrakost nebo absolutní ztráta zraku, tak víte, že tím život nekončí. Se speciálními pomůckami a trpělivostí se mohou nevidomí brzo zase naplno vrátit k běžnému životu a užívat si radostí každého dne – i když jen se čtyřmi smysly, ale o to intenzivněji! V tom jim jistě pomůžou i speciální hmatové hodinky RNIB pro nevidomé

Klasické pánské hodinky RNIB CW144 pohání spolehlivý quartzový strojek napájený plochou knoflíkovou baterií. Ten je ukryt v odolném ocelovém pouzdru stříbrné barvy. Na jeho vrchní části leží speciálně vytvořený kulatý reliéfní ciferník (o průměru 40 mm) krytý vysoce odolným sklopným minerálním sklíčkem, jehož otevírání najdete na pozici 6. Po jeho otevření může nevidomý snadno nahmatat, kolik je právě hodin. V tom mu pomáhají různé výrazně vystouplé značky po obvodu ciferníku – taktilní značka (dlouhá čárka) na pozici 12, dvě hmatatelné svislé tečky na pozicích 3, 6, 9 a vždy jedna tečka označující každou jinou celou hodinu. Na zápěstí je spolehlivě podrží černý kožený řemínek, který působí velmi elegantně a důstojně. Tak se může jejich nositel na své nové hmatové hodinky stoprocentně spolehnout, že mu vždy pomohou zorientovat se v čase a také jimi udělá dojem na své okolí.

Klasické dámské hodinky RNIB CW145 se od těch pánských liší pouze jedním faktorem – a to průměrem ciferníku, který je pochopitelně menší (35 mm) a tím pádem i jemnější. Tak skvěle padnou na útlé ženské zápěstí a přitom umožní tenkým ženským prstům pohodlně nahmatat, jestli už náhodou není čas na oběd...

Věřte, že díky ocelovému pouzdru a minerálnímu sklíčku budou vaše hodinky RNIB stále dokonale chráněné. Jen v jednom případě budete muset zpozornět – a své hodinky bezpečně schovat do rukávu od bundy nebo do batohu – jestliže začne pršet. Kvůli jejich odklápějícímu sklíčku není možné obstarat jim jakýkoli stupeň vodotěsnosti. Proto jakmile budete na vážkách, jaké počasí vás ten který den čeká, raději si nezapomeňte nepromokavou bundu nebo deštník.

Máte vybráno 0 položek
  • Značka:
  • RNIB  remove

Současně lze vybrat pouze jeden parametr.

Doprava zdarma

arrowCena

arrowZnačka

zeptejte se odborníků

Podívejte se na odpovědi na nejčastější dotazy od zákazníků. Máte-li jakékoliv otázky, naši specialisté Vám rádi poradí.

Po - Pá: 9:00 - 17:00

Vyhledávání
VYHLEDAVAM...
VYHLEDAVAM...
up