Hodinky na ples? Proč ne! Jen musíte vybrat ty správné…

Hodinky na ples? Proč ne! Jen musíte vybrat ty správné…

Věra Sýkorová | 15. 2. 2018

I když někde se můžete dočíst, že hodinky nejsou na plesy vhodné, uvědomte si, že není ples jako ples. Ano, v pestré nabídce formálních tanečních večerů najdeme i události „vyšší smetánky“ (např. business plesy nebo Ples v opeře), které vyžadují smoking a přepychovou dámskou róbu. Ale jestliže se do těchto kruhů neženete, nebuďte na sebe tak přísní…

Chystáte-li se na jeden z „klasických plesů“ (typu hasičský, myslivecký, firemní apod.), v takto vysoce formálním oděvu byste naopak působili nepatřičně. Muži by na takové události měli mít připravený dobře padnoucí tmavý oblek s nevzorovanou bílou košilí a decentní kravatou, který doplní společenskými tmavými polobotkami. Ženy mají poněkud volnější ruku, ale přesto by měly ideálně zvolit dlouhé společenské šaty, silonky, ladící lodičky a slavnostní doplňky.

Že už tato pravidla dávno znáte a dodržujete je? Potom je na čase posunout se o trochu dál… Oživte svůj tradiční slavnostní vzhled vkusnými hodinkami!

Rady pro muže

Hodinky jsou v dnešní době nejenom přípustným, ale dokonce i vhodným doplňkem každého gentlemana. Ale ne jen tak ledajaké. Své multifunkční digitálky nechte rozhodně doma.

K obleku nebo smokingu si pořiďte elegantní, analogové hodinky s jednoduchým ciferníkem a tmavým koženým řemínkem (nejlépe černým). Barva kovu, ze kterého je vyrobený ciferník, by měla vždy ladit s manžetovými knoflíčky na saku, přezkou na pásku i se snubním prstenem. Řemínek by měl zase zrcadlit vaše dokonale vyleštěné kožené polobotky.

A jak by se měly chovat vzhledem ke košili? Při běžném postoji by vám manžeta od košile měla zakrývat hodinky skoro celé. Jakmile však ruce ohnete v loktech (vodorovně vůči zemi), měla by je z poloviny odkrýt.

Ukázkové pánské společenské hodinky umí třeba Daniel Wellington, jehož hodinkám z kolekce Classic Sheffield není z hlediska bontonu absolutně co vytknout. A protože jsou tak dokonale klasické a neutrální, využijete je i na běžné nošení – minimálně vždy, když si obléknete košili.

Rady pro ženy

I když se hodinky na ples ženám většinou moc nedoporučují, my víme o takových, které si o doplnění plesových šatů vyloženě říkají.

Na rozdíl od můžů, vy ženy volte menší ciferníky, které vizuálně splynou s vaší jemnou ručkou. Nenechte hodinky strhnout na sebe veškerou pozornost. Tu si zasloužíte vy sama.

Něžné drobné dámské hodinky umí např. francouzská hodinářská značka Pierre Lannier, jejíž decentní ciferníky často doplňují jedinečně řešené řemínky nebo kovové pásky. Ať už máte doma jakékoli šperky, s dámskými hodinkami Pierre Lannier je bez problému sladíte – pořídíte je ve zlatě, stříbře nebo v růžovém zlatě.

Jestliže se ráda hodně třpytíte, zaměřte se spíše na modely se jmény Pulsar nebo Esprit. Jsou tak bohatě osazené zirkony nebo křišťály Swarovski, že jako první vám kamarádky spíše než hodinky pochválí ten "luxusní náramek". Až na druhý pohled užasnou, že navíc i ukazuje čas…

Jen chcete-li jimi doplnit svůj slavnostní vzhled, pamatujte na 3 důležitá pravidla:

  1. Vynechte všechny ostatní náramky, ať nepůsobíte „přeplácaně“.
  2. Vždy dbejte na to, aby vám hodinky ladily s ostatními šperky (náušnicemi, řetízkem i prstýnky) – tedy buď zlato nebo stříbro. Výjimkou je tzv. růžové zlato, které lze kombinovat s oběma výše zmíněnými drahými kovy. Ale ani v tomto případě to s množstvím doplňků opravdu nepřehánějte. Ty nejkrásnější hodinky současnosti, osazené kamínky, najdete pod značkou Michael Kors.
  3. Stejně tak by měly ladit s vaší kabelkou. Jestliže máte na svém malém psaníčku nějaké ozdobné prvky (kamínky, kovové detaily), opět se ujistěte, že ladí se všemi vašimi šperky.

Ale přesto, kamínky nejsou všechno. Naše plesové favoritky, od Daniela Wellingtona, nemají třeba ani jeden, a stejně jsme do nich bezmezně zamilovaní…

 

Přejeme vám krásný zbytek plesové sezóny!

 

AKTUÁLNĚ: DOPRAVA ZDARMA NA VÍCE NEŽ 3 500 PRODUKTŮ! více zde

AKTUÁLNĚ: DOPRAVA ZDARMA NA VÍCE NEŽ 3 500 PRODUKTŮ! Více ZDE

VYHLEDAVAM...
VYHLEDAVAM...
up