Hodinky, které přežijí i apokalypsu

Hodinky, které přežijí i apokalypsu

Hledáte skutečně odolné hodinky? Takové, které mají i akční hrdinové ve filmech s tematikou zombie apokalypsy? Žádný problém! Máme pro vás hodinky, které jsou známé svou extrémní výdrží a odolností. Představujeme vám modelovou řadu Casio G-Shock!

Vše začalo přáním vytvořit náramkové hodinky, které nelze rozbít. A – světe, div se – nemožné se stalo skutečností. Mimořádně odolné hodinky, které v dnešní době uznávají i vojenské jednotky, záchranářské složky a astronauti (a pochopitelně taky milovníci módních výstřelků), existují už více, než třicet let.

To, že dokážou přečkat téměř jakékoliv podmínky a ani teploty hluboko pod nulou je nezdolají, už dávno není žádným tajemstvím ani zbožným přáním. A vzhledem k tomu, že se blíží jaro (první jarní den má letos nastat 20. března ve 22 hodin a 58 minut), ocení Casio G-Shock zejména sportovně zaměřené duše. Ať už je v plánu potápění nebo pokoření zrádných horských hřebenů, tyhle hodinky je vždy dobré mít po ruce (a ještě lépe na ruce)!

Od nápadu k legendě

Firma Casio po léta velmi ráda přichází s moderními vychytávkami a užitečnými funkcemi. Pánské hodinky Casio G-Shock nejsou výjimkou. Tyto neobyčejné, převážně pánské hodinky, se dostaly do prodeje v roce 1983. Za jejich zrodem stojí Kikuo Ibe, designér, který začal ve společnosti Casio pracovat v roce 1976.

Předcházelo jim mnoho experimentálních prototypů, u kterých šlo hlavně o to, aby se nepoškodily při pádu z velké výšky (mezi jeden z testů odolnosti patřilo například házení těchto náramkových hodinek z třetího patra továrny na zem). Měly být vodotěsné, schopné zvládnout pád z deseti metrů a vydržet v chodu až 10 let, aniž by se musela vyměňovat baterie. Od té chvíle hodinky Casio G-Shock výrazně posunuly hranice moderního hodinářství – a to i díky svému originálnímu designu.

Mnohé dnešní modely původní kritéria dalece překonávají, i když je mnoho těch, které vydrží v chodu jen 3 roky. Cenově se pohybují od modelů za 2000 po modely kolem 20.000 Kč a víc.

Funkce, které nic nepřekoná

Hodinky Casio G-Shock bývají vybaveny minerálním sklem, zvýšenou odolností vůči magnetickému poli, osvětlením ciferníku, světovými časy, ukazatelem data, kalendářem, alarmem a měřením rychlosti. Některé modely jsou opatřené synchronizací přesného času pomocí GPS a najdou se i takové, jejichž vodotěsnost je vhodná i k hlubinnému potápění. Řada Casio G-Shock se neustále nějak vylepšuje, snaží se jít s dobou, překonávat překážky a dokázat nemožné. A jejich tvůrci nám mohou, i v době chytrých mobilních telefonů, čestně slíbit, že opět brzy přijdou s novinkou, která nám naprosto vyrazí dech.

Dámská varianta

I když se v řadě G-Shock najde několik dámských modelů, existuje řada, která byla vytvořena přímo pro ženy. Každá zapálená sportovkyně si tak může plně vychutnat kvalitu sportovních dámských hodinek Casio Baby-G. Stejně jako Casio G-Shock jsou schopny vydržet mráz a hodí se do prašného prostředí i přírody.

V případě apokalypsy…

O nadcházející apokalypse nás různé zdroje ujišťují každých pár let. Ta poslední měla nastat v září 2017 – prý o ní existuje zmínka už v biblických textech. Před ní jsme se konce světa hrozili o pět let dříve (21. 12. 2012) – ten se odvozoval zase od konce mayského kalendáře. Podobné šílenství se konalo i na přelomu tisíciletí, kdy někteří konspirátoři varovali, že definitivní konec nastane přesně minutu po půlnoci 1. ledna 2000.

Všechny tyto předpoklady se ukázaly jako mylné a slíbená apokalypsa nepřišla. To však věštce a konspirátory z rovnováhy nevyvedlo. Naopak – katastrofické scénáře nám slibují dokonce i v letošním roce… Stále “populárnější” jsou i filmy se zombie tématikou a mnoho lidí skutečně věří, že jednou zombie apokalypsa nastane. Že bychom se konečně dočkali?

Děsí vás podobná představa? V tom případě si pořiďte Casio G-Shock nebo Casio Baby-G, protože tyhle hodinky přečkají i apokalypsu… 

 

VYHLEDAVAM...
VYHLEDAVAM...
up