Dámské hodinky s velkým ciferníkem okouzlí okolí

Dámské hodinky s velkým ciferníkem okouzlí okolí

Veronika Hurtova | 27. 4. 2020

Hodinky, díky kterým budete všude včas a ještě dokonale vyšperkují váš outfit. Dámské hodinky s velkým ciferníkem jsou nejen stylové, nadčasové, ale taktéž ani neujdou pozornosti okolí. V čem tkví jejich jedinečnost a co vypovídají o své majitelce? To se dozvíte v našem článku.

Hodinky rozhodně nejsou přežitkem 21. století. Naopak! Jsou něčím, co přitahuje pozornost. Skvěle vyladěný vzhled vypovídá o své majitelce, jaký má vkus. Díky hodinkám nedorazíte nikdy nikam pozdě a ještě budete vypadat velmi dobře, elegantně, stylově. O to se zaručeně postarají impozantní hodinky s velkým ciferníkem

Kouzlu hodinek podlehla už sama královna Alžběta I.

Možná málokdo ví, že první dámské hodinky vlastnila už sama královna Alžběta I. Klenot, který zároveň ukazoval čas, nosila již od roku 1575. To vypovídalo o její progresivitě. Dámské hodinky se opět objevily až na počátku 20. století. Jednalo se o náramkový typ hodinek. Pravdou je, že tehdy se ovšem neoznačovaly jako dámské, ale byly. Náramkové hodinky byly svým způsobem symbolem emancipace. 

Tehdejší modely měly číslice umístěné jinak a to tak, aby se na ně lépe dívalo, když žena držela volant automobilu. A dalším ukazatelem, že se jednalo dámské hodinky bylo i to, že pánové nosili spíše kapesní. Od 2. poloviny 20. let už hodinky byly coby ukazatel aktuálního trendu. V 50. letech, konkrétně v roce 1955, spatřily světlo světa první dámské automatické hodinky. Měly nejmenší automatický chronometr na světě, což v té době byla prostě hotová senzace.

Velký ciferník – nejen elegantní ukazatel času

Klenot, který dokáže dodat vašemu outfitu náležitou eleganci. Kvalitní doplněk, který už sám o sobě se pasuje do role skvělé a praktické ozdoby na ruku. S módními hodinkami neodmyslitelně souvisí módní trendy, které se sice rok od roku mění, ale klasika v podobě hodinek s velkým ciferníkem ve své podstatě zůstává neměnná. 

Co se týče ciferníku, tak rozlišujeme hned několik druhů:

  • analogové – zobrazení času prostřednictvím ručiček – hodinové, minutové, vteřinové 
  • digitální – hodinky mající digitální výstup času, tj. číslice na displeji 
  • binární – po sečtení hodnot v binárním kódu získáte daný čas či datum, binární soustava neboli dvojková je soustava mocnin čísla 2
  • kombinované – zobrazení času pomocí ručiček v kombinaci s digitálním displejem

Základem by měl být ciferník z minerálního skla, který je odolný vůči mechanickému poškození. Zejména v případě, že hodinky jsou určeny pro každodenní nošení.

Výrazný šperk vypovídající o stylu

Dámské hodinky s velkým ciferníkem jsou krásné, nepřehlédnutelné a rozhodně nikdy nevyjdou z módy. Elegantní dámské hodinky s velkým ciferníkem jsou líbivé a mají řadu výhod. Kromě toho, že se jedná o výrazný a zajímavý doplněk, jsou ocenitelné i po praktické stránce. Bez problému na nich tak vidíte aktuální čas.

Zde je dobré pamatovat na jednu zásadu a to sice, že hodinky s velkým ciferníkem by měly být zároveň v duchu minimalismu, kdy je tak dobré se vyhnout příliš honosným modelům, které by mohly působit více přerostle. Vyplatí se vsadit na čisté linie. Výhodou je, že tento typ hodinek je vhodný jak pro každodenní nošení, ale také do společnosti apod. Hodinky, které oživí elegantní i sportovní outfit. Dámské hodinky s velkým ciferníkem dokážou oslnit na první pohled.

Kromě toho, že jsou efektivním doplňkem, vášní, ale také praktickým pomocníkem, dodají sebevědomí. Je to stejné jako u oblečení, pěkného nalíčení, účesu, to vše jsou situace, kdy žena ví, že jí to sluší a tím se cítí i náležitě sebevědomě. U hodinek to funguje stejně.

Při volbě věřte svému instinktu

V tomto směru se vyplatí investice do hodinek některé z renomovaných značek, kde máte garanci kvality i originality. Dámské hodinky s velkým ciferníkem od věhlasných výrobců jsou vhodné pro každodenní nošení, neboť dominantou je jak hodnotný materiál, tak i celkové precizní provedení. Vybírat můžete samozřejmě podle velikosti samotného ciferníku, ale i dalších parametrů.

Rozhodně se vyplatí následovat svůj instinkt. Nesmrtelná krása a jisté kouzlo nabízí hodinky Guess Nova v kombinaci bílé se stříbrnou. Bílá je nejen barvou pro letní sezónu, kdy v hodinkách vynikne i opálená pokožka, ale celkově hodinky v bílém provedení rozzáří a oživí outfit. Oblíbené a velmi elegantní jsou modely v jemných barvách, jako je béžová se zlatou, které najdete například u proslulé americké značky Tommy Hilfiger, konkrétně se jedná o typ hodinek z kolekce Carly nebo jemná růžová z kolekce Jenna.

Velmi stylové a dobře vypadající jsou hodinky s výraznější barvou koženého pásku, ať už v křiklavější barvách, jako je růžová model Michael Kors Slim Runway nebo v podobě vínové jako je tomu u hodinek Tommy Hilfiger Sloane. Zajímavě je řešena varianta prostřednictvím rozdvojeného řemínku ve výraznější krásné barvě u hodinek americké značky Michael Kors Slim Runway.

Hodinky v ležérně-sportovním provedení s kvalitním černým silikonovým páskem Guess Crush mající vnitřek ciferníku osázen zirkony. Klasika v podobě elegance je zastoupena modelem Casio Classic. Nadčasová reprezentace prostřednictvím charakteristického loga značek, kterým jsou modely dekorovány, jako je tomu u dámských hodinek Guess Nouveau. Hodinky určené nejen pro sportovně založené dámy, které vynikají provedením po materiální i designové stránce najdete u modelu dámských hodinek Lacoste Goa.

Dámské hodinky s velkým ciferníkem nikdy neomrzí. Kvalitní modely, které zaujmou celkovým provedením, jak ciferníku, tak rovněž i volbou pásku či řemínku.

AKTUÁLNĚ: DOPRAVA ZDARMA NA VÍCE NEŽ 3 500 PRODUKTŮ! více zde

AKTUÁLNĚ: DOPRAVA ZDARMA NA VÍCE NEŽ 3 500 PRODUKTŮ! Více ZDE

Vyhledávání
VYHLEDAVAM...
VYHLEDAVAM...
up