Co umí a z čeho se vyrábí hodinky Festina

Co umí a z čeho se vyrábí hodinky Festina

Bez přehánění, švýcarské hodinky Festina představují tu nejlepší investici do vaší krásy, kariéry a dobrých mezilidských vztahů. Kvalitnější „3v1“ na trhu s hodinkami jen tak neseženete. A ani kvůli nim nemusíte prodat své oblíbené golfové hole nebo přislíbit svou brzy dospělou dceru arabskému šejkovi.

Možná si říkáte, že v mnoha případech označení „3v1“ neznamená nic dobrého. Např. u vlasové kosmetiky nemůžete u takto označených přípravků očekávat trojnásobné výhody, ale naopak třetinové (zde jasně platí, že kvalita klesá na úkor kvantity). Ale luxusní hodinky Festina se naprosto vymykají tomuto pravidlu! Ať si vyberete jakýkoli model, můžete mít jistotu, že jimi zdokonalíte svou image v práci i u rodinného krbu a už nikdy více nikam nepřijdete pozdě. Budete se na ně totiž s nadšením dívat tak často, že žádnou sjednanou schůzku jen tak nepromeškáte.

Co tedy všechno umí?

Přeskočme teď všechny všeobecně známé funkce, jako jsou stopky, ukazatel data nebo ukazatel dne v týdnu, a zaměřme se na dovednosti, pod kterými si hůře něco představíme.

Chronograf. Tak označujeme hodinky, jejichž ciferník obývá ještě několik menších subčíselníků ovládaných přidanými tlačítky nad a pod „korunkou“ (postranní vroubkované kolečko). Pomocí menších číselníků si můžete změřit kratší časové úseky (např. jak dlouho trvá manželce než od věty „jen si vezmu kabelku a jdu“ opravdu nasedne do auta, kde na ni jistě trpělivě čekáte). Jde tedy o takové analogové stopky, bez nichž se neobejdou žádné sportovní hodinky. Chronografické jsou i desítky klasických a módních hodinek Festina, ale jen výlučně pánské. Dámské hodinky chronografem většinou nedisponují, protože ženy si spíše než na praktické funkce potrpí na vzhled – buď naprosto jednoduchý, nebo naopak bohatě zdobený.

Tachymetr se svým názvem i úkolem velmi podobá tachometru, který všichni dobře známe z auta nebo jízdního kola. Na rozdíl od něj nám nespočítá, jakou vzdálenost jsme urazili, ale za to spolehlivě ukáže, jak rychle. Jde vlastně o takového předchůdce tachometru, který se v dnešních hodinkách vyskytuje jen zřídka, protože tímhle způsobem nám už všem slouží aplikace v chytrých telefonech. Ale čím více číselníků, tím luxusnější dojem hodinky budí, takže...

No a co luminiscenci, znáte? To je takové to tlumené zelené fluorescenční zvýraznění ručiček a indexu umožňující číst čas i několik hodin po západu slunce. Za denního světla totiž takto označené části absorbují tepelnou energii, která potom pozvolna doznívá, až „vyhasne“ úplně. Proto zase nemůžete čekat, že z takových hodinek vyčtete čas třeba i ve 4 hodiny ráno, když se náhodou vzbudíte. V tom případě se spíše poohlédněte po hodinkách s osvětlením – např. módní pánské hodinky Festina 20270/2 s nadstandardní vodotěsností 100M.

Z čeho se vyrábí jejich pouzdra?

Nejpoužívanějším materiálem k výrobě hodinkového pouzdra je ocel, díky své vysoké pevnosti a relativně nízké hmotnosti. Tak máte záruku, že nic neohrozí poslání vašich hodinek – pomáhat vám proplouvat úkoly s označením „musím“ i „chci“ včas a s ladností. Zásluhou moderních technologií lze ocel téměř jakkoli obarvit, aby tak ladila s vašimi ostatními doplňky (prstýnky, náramky i oblíbenými šaty apod.). Nejvíce modelů však seženete v mladistvé stříbrné, jelikož stříbrné šperky dnes dávají klasickému žlutému zlatu na frak. Přesto zlaté hodinky si drží krásné druhé místo. A jaká barva momentálně vévodí šperkařskému průmyslu do třetice? Tzv. růžové zlato (tedy zlato s lehkým bronzovým nádechem). Na rozdíl od předchozích dvou možností vypadá jedinečně, svěže a luxusně, no a navíc vám umožňuje volně ho kombinovat se zlatými i stříbrnými doplňky. Pořídíte-li si tedy hodinky Festina z růžového zlata, můžete je nosit opravdu kdykoli a kamkoli.

V našem e-shopu najdete i hodinky Festina, jejichž pouzdro je vyrobené z oceli s PVD povlakem. Co to znamená? Jednoduše to, že vaše nové hodinky budou i s přibývajícími roky stejně bezchybné jako se vám zdál váš milý na první schůzce. PVD totiž značí velmi kvalitní povrchovou úpravu, která je odolná vůči odření, vysoké teplotě nebo korozi, a na rozdíl od pouhých barevných povlaků nanesených na těle většiny kovových hodinek se vám nestane, že by se vám barva začala loupat.

Mezi další 3 nejžádanější materiály patří plast, titan a keramika. Plastové hodinky vyhledávají nejčastěji sportovci shánějící, spíše než módní doplněk, spolehlivý měřič svého výkonnostního růstu. Proto se zaměřují většinou na vodotěsné hodinky v plastovém provedení, které je zbytečně nezatěžkají a zároveň nezpůsobí nepříjemnou alergickou reakci (což u někoho s citlivou pokožkou může vyvolat kombinace kovu a potu). Alergici toužící po módních hodinkách by si měli zase vyhledat titanové hodinky (tvrdé, lehké a stylové) nebo keramické hodinky Festina – paradoxně nejtvrdší (jedná se o tzv. high-tech materiál) a v současnosti velmi vyhledávané zboží všemi milovníky kvalitních hodinek. Od kovových je na pohled jen těžko rozeznáte! A přitom z nich dýchá luxus nechávající všechny ostatní tikající krásky daleko za nimi…

A s jakými řemínky se kombinují?

Nejčastěji opět s ocelovými. Celokovové hodinky se drží už několik desítek (možná i stovek) let na předních příčkách prodejnosti. Dokonale totiž potvrzují myšlenku, že „v jednoduchosti je krása“, tedy že není potřeba na sebe upozorňovat nápadně ani nenápadně odlišným řemínkem. Dámské i pánské hodinky Festina mají tak dokonale vyšperkované ciferníky, že by byla škoda odvádět od nich pozornost jiným řemínkem. Takhle spolu vše krásně ladí a svým luxusním vzhledem se hravě vyrovnají „Rolexkám“. Přesto i kožené řemínky se stále těší veliké oblibě. Asi proto, že nejsou tak „uniformní“, a mnohem lépe jimi vyjádříte a podtrhnete svůj módní vkus.

Necelých 800 značkových modelů pánských, dámských, dětských i unisex hodinek Festina na vás čeká tady.

VYHLEDAVAM...
VYHLEDAVAM...
up