Vše, co jste chtěli vědět o společnosti Festina

Vše, co jste chtěli vědět o společnosti Festina

Dříve nebo později i vás přestane bavit zápasení s vlastní kapsou o svůj prostorově výraznější mobilní telefon, pokaždé když se budete chtít dozvědět, kolik je hodin. V tu chvíli opět zatoužíte po praktičnosti náramkových hodinek a podle dlouhodobých průzkumů instinktivně „vyťukáte“ do okénka internetového vyhledavače „švýcarské hodinky“ nebo rovnou "Festina".

Je to tak. Pro celý svět představuje Švýcarsko zcela oprávněně „známku kvality“. To proto, že své výrobky staví na pevných pilířích tradičních hodnot, poctivosti, kvalitních součástek a luxusního designu. To je činí bezkonkurenčními a neodolatelnými. Módní hodinky Festina tuto koncepci jasně potvrzují, a přes více než 100 let usilovné práce jejich tvůrců je dokonce najdete na samotné špici švýcarského hodinářského průmyslu.

Něco málo z její historie

Kořeny společnosti Festina sahají až do roku 1902, konkrétně do městečka La Chaux-de-Fonds, které svou hodinářskou tradicí proslulo. Od jejího založení došlo k několika změnám ve vlastnictví, z nichž nejvýznamnější se udála v roce 1984. Nový majitel, španělský podnikatel Miguel Rodriguez, rozpohyboval dosud mechanicky natahované hodinkové strojky pomocí baterie (tzv. quartzové strojky), čímž zajistil firmě věhlas napříč zeměkoulí.

Mapa Švýcarska

Během svého působení navázala Festina spolupráci s několika dalšími značkami jako je Lotus, Jaguar, Candino a Calypso, a v této silné pětici (pod souhrnným názvem Festina Group) začala distribuovat po celém světě luxusní náramkové hodinky pyšnící se nejenom špičkovou kvalitou, ale i přepychovým vzhledem.

Srdce společnosti (sídlo) najdete ve španělské Barceloně, její mozek (výrobní centrum) však zůstal v místě zrodu – tedy ve Švýcarsku. Vzhledem k tomu, že Festina Group zásobuje kvalitními a módními hodinkami téměř celý svět, a za rok ho rozzáří přibližně 5 miliony nových kusů, neobejde se bez pomoci i několika dceřiných firem sídlících např. v Mexiku, Chile, Francii, Německu, Polsku i České republice.

Zákazníci i zákaznice každého věku, postavení, preferencí a smyslu pro módu mají na výběr z několika velmi osobitých, vyšperkovaných a neskutečně působivých kolekcí náramkových hodinek, jež spojuje snad jen jediné – velkolepost a kvalitní zpracování do posledního detailu.

Koho podporuje

Společnost Festina se nadšeně zajímá o vše krásné a technologicky mimořádné. Tuto svou vášeň aplikuje do každého nového návrhu, který potom odstartuje výrobu těch nejhezčích a nejkvalitnějších hodinek na světě.   

Možná i proto se tak aktivně angažuje v různých sportovních disciplínách, protože právě vrcholoví sportovci představují dokonalou souhru trpělivosti, cílevědomosti a oslnivých výsledků, jež jsou značce Festina tak blízké.

Jednomu sportu však propadla o trochu více než ostatním – cyklistice. Proto se do ní aktivně zapojuje nejenom prostřednictvím svých cyklo týmů (umisťujících se „na bedně“ v mnoha mezinárodních kláních), ale také funguje jako oficiální časomíra těch nejprestižnějších světových závodů. Do roku 2015 zajišťovala přesné výsledky ve slavném Tour de France a méně známém Tour of Spain. Dnes v této činnosti pokračuje na druhém nejstarším a nejtěžším cyklistickém etapovém závodě Giro d’Italia a rovněž prestižní Tour of Britain.

Jestli i vy milujete ten pocit, když šlápnete do pedálů a ujedete všemu, co vám zrovna bere sílu, zvolte si cíl své cesty ve stanici Chrono Bike. Tato kolekce vznikla právě za doby, kdy Festina doslova žila Tour de France – světově nejočekávanější sportovní událostí roku. Proto se rozhodla uspořádat si vlastní závody, sama se sebou… Stejně jako profesionální cyklisti ze sebe každý rok vydají maximum, s cílem být alespoň o trochu lepší než loni, začala Festina se stejnou pravidelností vydávat ty nejlepší sportovní hodinky, které se jí ten rok povedly. Výhradně pánské hodinky z kolekce Chrono Bike tak představují dokonalou souhru té nejvyšší kvality, luxusního designu, multifunkčnosti a charismatu (typického pro většinu sportovců). Jejich hluboký pohled a tělo sršící testosteronem udělá dojem na vás i na každého ve vašem okolí. Na výběr máte modely s ocelovým, plastovým i kaučukovým řemínkem. Velké množství nadstandardních funkcí je samozřejmostí. Plavci a všichni milovníci mokrých radovánek navíc ocení jejich vodotěsnost 100M.

Takto vám poslouží např. model Festina 16973/1 z kolekce Chrono Bike. Ocelové pouzdro i safírové sklíčko zaručují jejich nerozbitnost, proto se na ně můžete spolehnout ve všech extrémních situacích.

Mimochodem, co říkáte na vyloučení slovenského šampiona Petera Sagana z letošní Tour de France po 4. etapě? Souhlasíte s porotou, že svého soupeře Marka Cavendishe srazil loktem úmyslně?

Kromě cyklistiky sponzoruje Festina i maratony (v Berlíně, Hamburku, Miláně aj.), italský basketbalový tým, BMX závody v Polsku nebo maďarské Mistrovství světa v plachtění.

Také v České republice můžete potkávat jméno Festina poměrně často, zejména v hokeji. Už několik let je totiž partnerem hokejového klubu ČSOB Pojišťovna Pardubice – několikanásobného mistra Tipsport extraligy a kolébky řady českých hokejových legend. Dále funguje i jako oficiální časomíra na největším a nejoblíbenějším českém bikovém závodě Kolo pro život, jehož se ročně zúčastní přibližně 27 000 závodníků (z toho 8000 dětí). Tento závod totiž není jen o propocených termo trikách, ale hlavně o aktivně a pohodově stráveném čase s rodinou a přáteli. Jezdíte-li rádi na horském kole (a je úplně jedno, kolik toho ujedete), skvěle naplánované různě dlouhé trasy a celkovou pozitivní atmosféru tohoto závodu si určitě užijete.

Necelých 800 luxusních modelů pánských, dámských, dětských i unisex hodinek značky Festina si můžete prohlédnout tady.

 

 

VYHLEDAVAM...
VYHLEDAVAM...
up