Buďte na svatbě styloví

Buďte na svatbě styloví

Kamila Trhalová | 24. 6. 2019

Máte jít na svatbu? A víte, co se od vás vlastně očekává? Co si vzít na sebe? Jaké doplňky si vybrat? Každá svatba je jiná. Můžete narazit i na různé kurizoty jako je třeba svatba v maringotce… Jak potom sladit náramkové hodinky a šperky se stylem svatby? My vám poradíme!

V roce 2019 budou in hlavně přírodní svatby ve znamení čistoty a jednoduchosti.

Svatba v boho stylu

Svatba v tomto stylu je v poslední době velmi populární. Styl „boho“ je bohémský, uvolněný a přirozený. Nevěsta s ženichem se nemusí držet žádných předepsaných pravidel. Dekorace bývají obvykle přírodní – dřevěné podtácky, lapače snů, slaměné ozdoby a luční kvítí. Dort může připomínat březové dřevo nebo je zcela bez polevy a je ozdoben květinami nebo jehličím. Nevěsta má na sobě jednoduché vílí šaty, rozevláté nebo jemně zapletené vlasy a na hlavě věnec. Obřad probíhá obyčejně venku v přírodě, ideálně na louce.

Jak být správným hostem na boho svatbě? Žádné konvence vás v tomto případě nesvazují. Oblečte se slavnostně, ale zároveň přirozeně. Jednoduché volné šaty, kratší i delší, budou vypadat skvěle. Doplňte je jemnými květinovými ozdobami, přírodními šperky a náušnicemi. Oblek pro muže může být ležérnější, než je obvyklé – to už závisí na domluvě se snoubenci a jejich představě.

Své oblečení můžete doplnit hodinkami s přírodním řemínkem – buďto s klasickým koženým nebo zaplétaným. Parfém volte citrusový, nebo květinový, ale určitě spíše jemnější, přírodnější

Svatba ve stylu DIY

Velkým trendem je také svatba ve stylu „do it yourself“ aneb udělej si sám. Projeví se především na financích. Nevěsta si totiž může spoustu dekorací, pečení, vaření i šití obstarat sama, případně s drobnou pomocí přátel a členů rodiny. Výsledek přitom může být velmi příjemný.

Co si na takovou svatbu vzít? To záleží na tom, jestli má nějaké téma nebo ne. Pokud ne, můžete se obléct tak, jak byste se oblékli na běžnou svatbu a kromě šperků se ozdobit ještě i klasickými náramkovými hodinkami

Rustikální svatba

Venkovská svatba v rustikálním stylu využívá přírodních motivů podobně, jako svatba v boho stylu. Obřad se často koná mezi vinicemi, v lese, ve stodole nebo na statku. Ozdoby ze sušených květin, ovoce a stromové kůry, jsou zde zcela obvyklé. Styl svatby dále odpovídá období, kdy se obřad koná. Nevěsta se ozdobí přírodním věncem. Podzim může doplnit věneček z listí, zimu zase věnec z jehličí a šišek, postříbřený tak, aby zářil jako čerstvý sníh a jaro a léto pak samozřejmě věnec nebo čelenka z lučního kvítí.

Oblečte se podle ročního období a místa svatby a ozdobte se přírodními šperky nebo hodinkami s řemínkem z přírodního materiálu.

Folklorní svatba

Bývá silně tradiční a lidová – v některých případech se odehrává dokonce v krojích. Kroj si na sebe brát nemusíte, pokud vyloženě nechcete, ale můžete mít například na šatech (v případě pánů na košili) ozdobný lidový motiv ve stylu svatby. Podobný motiv může být i na řemínku hodinek – například hodinky Daniel Wellington mají vyměnitelný řemínek, takže nebude těžké sehnat vhodnou barevnou kombinaci pro svatební den.

Pokud se svatba bude konat na jaře nebo v létě, upřednostněte jemný květinový parfém.

Honosná svatba

Luxusní svatba na zámku, v zámecké zahradě nebo v kostele se také stále těší velké oblibě. Taková luxusní svatba bývá výpravná – nevěsta má pečlivě načesané vlasy, zdobené bílé svatební šaty s vlečkou a u dekorací převažují přepychové barvy – zlatá, purpurová, stříbrná. Vše je třpytivé a uhlazené.

Vyberte si šaty podle barev svatby. Měly by být elegantní a přepychové stejně, jako všechno ostatní. Pokud si budete chtít vzít hodinky, vybírejte stříbrné nebo zlaté a určitě luxusní. Některé modely dámských hodinek zkrášlují zirkony a křišťály Swarovski, jiné dokonce diamanty. Pánské hodinky by měly být raději klasičtějšího rázu, ve stříbrné nebo zlaté barvě. Neměly by působit příliš nápadně – větší ciferník si ale samozřejmě dovolit můžete. Hodinky s velkým ciferníkem se v posledních letech dokonce staly oblíbeným trendem.

Neobvyklá nebo tematická svatba

Téma některých svateb je zcela originální. Někdo se nechá oddat na pláži v zahraničí jen v přítomnosti svědků a svým známým umožní, aby obřad mohli sledovat online nebo následně z videoklipu. Ušetří si tak starosti s kupováním letenek a složitými přípravami. Další touží po svatbě v dobových kostýmech, keltské svatbě, svatbě v balónu, na horském vrchu či dokonce pod mořskou hladinou. 

K dobovému kostýmu si raději žádné moderní doplňky neberte. I hodinky budete muset oželet. Snažte se sladit své šaty a doplňky s tématem svatby.

Retro svatba

Návrat k 50. až 80. létům je dnes u svateb velmi moderní. Skvělým módním doplňkem budou například retro hodinky Fossil – některé modely této značky se vyloženě vrací do minulých dob a mají neobvyklý a originální tvar.

Vintage svatba

Dalším stylem, který se rád vrací do minulosti a působí velmi romanticky, je styl vintage. U vintage svatby se na každém kroku budete setkávat s historickým nábytkem, lucernami, příbory, ptačími klíckami, starými kufry a dalšími doplňky, kterým běh času nijak neubral na kráse. Velmi zásadním prvkem je zde krajka. Svatba v tomto stylu patří v současnosti k těm nejoblíbenějším.

Zahradní svatba

Může se odehrávat například v pohádkovém meruňkovém sadu, což bude působit přímo kouzelně, je ale nutné připravit se i na alternativu špatného počasí. Oblečte si společenské šaty, ve kterých se budete venku cítit pohodlně. Totéž platí i u bot – vysoké podpatky, které se nepříjemně boří do trávy kdykoliv se pohnete, by vám tento zážitek jen znepříjemnily. Hodinky a doplňky můžete volit klasické a decentní.

Klasická svatba

Samozřejmě i klasická jednoduchá svatba stále patří k vyhledávaným možnostem.  Tedy i vy můžete vsadit na klasiku u šatů, hodinek, šperků a dalších doplňků. 


AKTUÁLNĚ: DOPRAVA ZDARMA NA VÍCE NEŽ 3 500 PRODUKTŮ! více zde

AKTUÁLNĚ: DOPRAVA ZDARMA NA VÍCE NEŽ 3 500 PRODUKTŮ! Více ZDE

VYHLEDAVAM...
VYHLEDAVAM...
up