5 skvělých postupů na čištění pleti, které musíte vyzkoušet

  • MAGAZÍN
  • 5 skvělých postupů na čištění pleti, které musíte vyzkoušet

5 skvělých postupů na čištění pleti, které musíte vyzkoušet

Proč je důležité čistit pleť? A jaký je rozdíl mezi čištěním pleti a odličováním? Na tyto i jiné otázky se dozvíte odpověď na následujících řádcích. Aby vaše pleť vypadala svěží a krásná, je zapotřebí jí věnovat pár minut denně.

Zatímco při odličování většinou používáte jen vatový tampón a odličovací mléko, pěnu nebo gel, čištění pleti je mnohem sofistikovanější. Jen odstranit make-up totiž pleti nestačí. Obličej je po celý den vystavován všemožným vnějším nepříznivým vlivům, které se na něm také dříve nebo později odrazí. Smog, déšť, vítr, slunce, výpary z aut nebo dokonce i z vaření. To vše naší pleti škodí, a proto je zapotřebí ji čistit. Díky pravidelnému čištění, nejlépe dvakrát denně, dosáhnete zdravé a vyživené pokožky, která každou ženu o pár let omladí. Stačí jen ta správná kosmetika, pro kterou klidně můžete sáhnout do přírody. 

Jak správně pleť čistit?

1. Peeling 

Nikdy nezapomínejte na peeling. Alespoň jednou, nejlépe však dvakrát týdně je zapotřebí kůži zbavit odumřelých buněk, šupinaté kůže a tím zabránit ucpávání pórů. Peeling rovněž prokrvuje pokožku, čistí pleť do hloubky a také ji rozjasňuje. Jak si ale domácí peeling vyrobit? Jednoduše, například z třtinového cukru, olivového oleje a citrusového esenciálního oleje. V poměru 1:2 smíchejte v misce olivový olej s cukrem a přidejte dvě kapky vonné esence. Vše důkladně promíchejte a peeling máte hotový. Směs naneste na obličej a tři až pět minut si jím obličej důkladně promasírujte. Poté ji opláchněte vlažnou vodou. Následně si obličej ošetřete pleťovým tonikem a denním či nočním krémem, nejlépe samozřejmě v bio kvalitě.

2. Vyživující maska

Peeling střídejte s vyživující maskou. Doporučujeme ji aplikovat dvakrát až třikrát týdně a to buď ráno po probuzení nebo večer těsně před spaním. Jednou z nejoblíbenějších pleťových masek je ta, kterou si vyrobíte z avokáda. Mohou ji navíc aplikovat i ti, kteří mají velmi citlivou pleť. Vydlabejte dužinu z jednoho avokáda a dužinu rozmačkejte na jemnou kaši. Pak ji naneste bříšky prstů rovnoměrně na obličej a nechte ji působit deset až dvacet minut. Nakonec ji opláchněte a pleť ošetřete pleťovou vodou.

3. Osvěžující okurka

Pleťová kosmetika se dá nahradit i čistou přírodou. Po obvyklém večerním odlíčení pleti proto můžete na obličej klidně použít salátovou okurku. Tu nechte v lednici pořádně vychladit a následně si nakrájejte pár tenkých koleček. Ty poté rozmístěte po celém obličeji. Protože je zapotřebí okurku nechat na obličeji alespoň deset minut, lehněte si a až pak si na obličej naskládejte tenké plátky okurky. Po uplynutí doby pleť ošetřete tonikem či micelární vodou.

4. Ručníková metoda

Jakmile pleť odlíčíte, namočte ručník do teplejší vody a přiložte si ho na minutu až dvě na obličej. Můžete použít ručník, který máte doma po ruce, ale musí být ze 100% bavlny. Nemáte-li takový, na internetu seženete hned několik druhů těchto malých odličovacích ručníků. Poté, co se pleť nahřeje, můžete pokračovat v čištění. Opět použijte pleťové tonikum nebo micelární vodu a nezapomeňte na noční krém či sérum.

5. Olejová výživa

Máte mastnou pleť a bojíte se používat přípravky na bázi olejů? Už se bát nemusíte. To, že olej pleť ještě více promastí, je mýtus. Mastná pleť naopak olej potřebuje. Budete-li jí ho dopřávat v hojné míře a pravidelně, po několika týdnech až měsících se pleť mastit přestane. Zkuste proto na vyživení pleti smíchat olivový olej s kokosovým, nebo také olej avokádový s olejem z lískových oříšků a jemně si jím pleť masírujte. Následně smyjte mastnotu pleťovým tonikem nebo obyčejnou vodou a použijte váš oblíbený krém. Tuto metodu čištění pleti praktikujte klidně obden.