10 nejpřitažlivějších pánských G-Shocků

10 nejpřitažlivějších pánských G-Shocků

„V dobrém i ve zlém“ si neslibují jen snoubenci u oltáře. Když se pozorně zaposloucháte, tu stejnou přísahu uslyšíte šeptat i každé sportovní hodinky G-Shock. Jako jedny z mála byly stvořeny k tomu, aby se s nimi hrubě zacházelo, protože také jako jedny z mála hodinek to vydrží.

G-Shock označuje slavnou kolekci, kterou už 35 let vyrábí věhlasná japonská firma Casio. První model vytvořila na základě obrovské celosvětové poptávky po zaručeně odolných hodinkách, a už ten v mžiku trumfnul všechny ostatní sportovní hodinky na trhu. Měl baterii s životností 10 let, pyšnil se vodotěsností 10 bar (100 M) a vydržel pád na beton z výšky 10 metrů! Poslední parametr si konstruktéři ověřili vyhozením 200 kusů těchto hodinek z okna ve 3. patře…

To jasně dokazuje, že G-Shocky spolehlivě odolají jakkoli silným nárazům, pádům, a dokonce i vibracím (což se hodí, pracujete-li často se sbíječkou nebo jiným značně se otřásajícím nástrojem). Právě kvůli jejich houževnatosti patří stále k nejprodávanějším sportovním hodinkám na světě. A že si pořád zaslouží obdiv, připomínají třeba Casio G-Shock DW-5600E-1 (nástupkyně výše zmíněného prvního modelu), které se 12. prosince 2017 zapsaly do Guinessovy knihy rekordů za to, že přežily přejetí nákladním automobilem o hmotnosti 24,97 tun!

Pro koho byly stvořené?

Tyto hodinky jsou připravené na extrémní podmínky. Díky tomu si je bez váhání pořizují hlavně zaměstnanci horské služby, hasiči, záchranáři, policisti, vojáci i astronauti. Jednoduše všechny profese pracující v terénu, které se bez stoprocentně spolehlivých a odolných hodinek neobejdou. Ale nejsou určené jen hrdinům v uniformách… Zamiluje si je každý aktivní sportovec užívající si většinu volného času v přírodě. A protože kromě velkého množství užitečných funkcí se pyšní také spoustou veselých barev, i ve městě se v jejich společnosti budete cítit skvěle.

Už na přelomu tisíciletí se tato kolekce mohla pochlubit neuvěřitelným číslem – 200 modelů!

Nesmrtelné hodinky? Ano!

Číselník mají buď čistě digitální nebo kombinovaný (digitální i analogový), poháněný baterií se zárukou 2 roky. Jejich pouzdro tvoří celkem 10 vrstev z kvalitního plastu a oceli, a displej chrání tvrzené minerální sklíčko. K naprostému bezpečí hodinkového strojku přispívá i fakt, že je pohyblivý a navíc obalený v měkké polyuretanové pěně, proto tak skvěle odolává nárazům.

A co voda? Ani ta si na ně nepřijde! Samozřejmostí každého modelu je nadstandardní vodotěsnost 200 M (díky které fungují i pod vodní hladinou). Když se všechny tyto faktory spojí dohromady, není opravdu nic, co by je ohrozilo.

Jejich nepostradatelnou součástí je i ohromné množství speciálních funkcí (stopky, alarm, světové časy, osvětlení, luminiscence, teploměr aj.), které majitele G-Shocků dostanou z každé „bryndy“. K nejnovějším vychytávkám potom patří atomový čas, solární dobíjení, synchronizace až s 6 světovými časy, kompas, výškoměr nebo GPS.

TOP 10 pánských modelů

 1. Casio G-Shock GA-710-1A2
 2. Casio G-Shock GA-100-1A1
 3. Casio G-Shock GA-120-1A
 4. Casio G-Shock GA-110GB-1A
 5. Casio G-Shock GA-110LN-8A

 1. Casio G-Shock GA-700DE-2A
 2. Casio G-Shock GA-100B-7A
 3. Casio G-Shock GA-100DE-2A
 4. Casio G-Shock GW-M5610BB-1
 5. Casio G-Shock GA-110LN-3A

Baby-G pro ženy

Postupem času se ukázalo, že nejenom muži potřebují „nesmrtelné hodinky“… Genderové stereotypy se pomalu ale jistě mění a ženy chtějí od života víc, než jen měnit plínky, vařit a uklízet. Proto Casio přišlo v roce 1991 s kolekcí Baby-G určenou všem sportovně založeným ženám. Oproti pánským G-Shockům jsou samozřejmě menší a také barevnější. Tak si každá dobrodružka může pořídit opravdu spolehlivou kamarádku podle svého gusta…

 1. Casio BABY-G BA-110CA-4A
 2. Casio BABY-G BG-6903-3
 3. Casio BABY-G BA-120KT-7A
 4. Casio BABY-G BGA-130-4B
VYHLEDAVAM...
VYHLEDAVAM...
up